Україна і світ

В ГПУ заявили про загрозу скасування рішення у справі Януковича

В ГПУ заявили про загрозу скасування рішення у справі Януковича

Начальник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури України Сергій Горбатюк заявив про загрозу скасування рішення у справі екс-президента Віктора Януковича через застосування заочної процедури.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Зазначимо, що 7 лютого суд надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо Януковича, екс-глави СБУ Олександра Якименка та екс-першого заступника СБУ Володимира Тоцького у справі розстрілів на Майдані.

“Дозвіл суду на заочне розслідування – це черговий крок до завершення справ щодо тих осіб, які слідство за матеріалами зібраних доказів вважає організаторами злочинів вчинених під час протесту. Але заочна процедура, яка регулюється КПК, викликає велику кількість нарікань із погляду відповідності міжнародним конвенціям і практиці Європейського суду. На практиці це може означати, що навіть пройшовши цю процедуру, можна однозначно отримати скасування вироку міжнародним судом”, – пояснив Горбатюк.

Представник ГПУ також наголосив на необхідності внесення змін до законодавства щодо заочного засудження.

“Інколи складається враження, що, певне, комусь вигідно, щоб були сумніви у легітимності цих процесів, щоб ті, хто під ними перебувають, у наступному отримували шанс суто з процедурних питань скасувати вироки у справах”, – сказав Горбатюк.

Джерело Телеканал новини «24»
10.02.2018

Facebook
Close