Україна і світ

Українська влада обмежилася напівзаходами, – Le Monde про видворення Саакашвілі

Українська влада обмежилася напівзаходами, – Le Monde про видворення Саакашвілі

Депортація Міхеїла Саакашвілі в Польщу, а також попередні кроки української влади проти екс-президента Грузії викликають підозри щодо політичних мотивів, які за ними приховуються.

Про це пише Le Monde, нагадуючи, що “головного заколотника в українській політиці” депортували в Польщу 12 лютого.

В Адміністрації Президента України пояснили, що Саакашвілі “відправили в країну, з якої він прибув, порушивши українське законодавство”. Колишній президент Грузії насправді силою проник і Україну у вересні 2017 року, після того, як суд позбавив його українського громадянства, зазначає видання. Згодом опозиціонера звинуватили у спробі “захоплення влади” під час демонстрацій у Києві, йдеться у статті.

Прикрившись суворим дотриманням закону українська влада, судячи з усього, обійшлася напівзаходами. Видворення Саакашвілі в Польщу загрожує не такими масштабними наслідками, як його екстрадиція до Грузії, де на початку січня політику заочно дали три роки в’язниці,
– розмірковує автор публікації.

Саакашвілі не змириться з видворенням: у найближчому майбутньому він може полетіти в Нідерланди (звідки родом його дружина) або ж кинути виклик Києву, знову перейшовши український кордон, прогнозує французька газета.

Нагадаємо, 12 лютого у Києві в ресторані “Сулугуні” Саакашвілі затримали прикордонники. Його видворили у Польщу – країну, звідки він нелегально прибув в Україну. Літаком доставили Саакашвілі у Варшаву.

У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – у через конфлікт з президентом.

10 вересня 2017 року відбувся так званий “прорив” Саакашвілі через польсько-український кордон, коли він повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю. Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця, однак, йому відмовили.

Окрім того, ГПУ підозрює Саакашвілі у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.

Джерело Телеканал новини «24»
13.02.2018

Facebook
Close