Україна і світ

Українці в ПАРЄ заспівали гімн перед камерами прокремлівських телеканалів: відео

Українці в ПАРЄ заспівали гімн перед камерами прокремлівських телеканалів:  відео

Українській делегації у ПАРЄ разом із демократичними європейськими силами вдалося заблокувати ухвалення питання щодо зняття санкцій із Росії. Замість того, аби відповідати на запитання російських пропагандистських телеканалів, українці гучно заспівали гімн.

Відповідне відео опублікував журналіст Андрій Лавренюк.

24 канал писав, що Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася голосувати за зміну санкційних правил щодо Росії і відклала вирішення цього питання на наступний рік. Це означає, що Росія не поновить своєї участі в організації до кінця 2018 року. 

Перед камерами російських пропагандистських телеканалів представники української делегації заспівали гімн замість того, аби відповідти на запитання журналістів. Українці кілька разів вигукнули “Слава Україні – Героям слава!”, “Слава нації – смерть ворогам!”, “Україна – понад усе!”.

Представники української делегації завершили виконання гімну вигуками “Ганьба Російській Федерації”. 

Раніше профільний комітет ПАРЄ запропонував повернути представникам Росії право голосу в певних ситуаціях і пом’якшити санкції. Зокрема, під час виборів нового генерального секретаря Ради Європи. Голова української делегації та віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що піде у відставку з посади у разі повернення Росії до організації.

24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та “фактичне управління” цих територій з боку РФ.

28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв’язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.

Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов’язань, взятих при вступі.

 

Джерело Телеканал новини «24»
09.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: