Україна і світ

Україна звинуватила Росію у порушенні важливої конвенції ООН

Україна звинуватила Росію у порушенні важливої конвенції ООН

Українська делегація в організації Об’єднаних Націй звинуватила Російську Федерацію у порушенні Конвенції ООН з морського права.

З відповідною заявою представники України виступили на засіданні Шостого комітету Генасамблеї ООН.

Незаконно побудувавши міст через Керченську протоку, РФ почала систематично порушувати свободу міжнародної навігації для українських та іноземних суден Такі брутальні дії повинні припинятися як незаконні, в тому числі в рамках Конвенції ООН з морського права,
– наголосили представники України.

За словами делегації, контроль над Азовським морем є поточною ціллю Кремля. У зв’язку з цим Україна закликала держави-члени ООН здійснити термінові кроки для припинення агресії, а також запобігання небезпеки, яку створює російська сторона в Азовському морі.

Що таке Конвенція ООН з морського права?Це резолюція, ухвалена Генасамблеєю ООН, якою оголошено ресурси дна морів і океанів за межами національної юрисдикції “загальною спадщиною людства”, яку не мають права привласнювати жодна держава або особа. Конвенція передбачає нормативне регулювання таких міжнародно-правових інститутів: територіальне море і прилегла зона; протоки, що використовуються для міжнародного судноплавства; континентальний шельф; відкрите море; режим островів; міжнародний район морського дна.

Джерело Телеканал новини «24»
09.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: