Україна і світ

Україна може посилити санкції проти Росії: Кабмін скерував пропозицію до Ради

Україна може посилити санкції проти Росії: Кабмін скерував пропозицію до Ради

У середу, 14 лютого, Кабінет міністрів України на своєму засіданні затвердив законопроект про внесення змін до закону “Про санкції”. Тепер уряд скерує його на розгляд Верховної Ради.

Так, Кабмін пропонує заборонити використовувати на об’єктах критичної інфраструктури України програмне забезпечення і телекомунікаційне обладнання держави, щодо якої діють санкції.

На думку урядовців, ця ж заборона повинна стосуватися тих самих продуктів у разі, якщо їх розробила або виготовила компанія, яка є резидентом країни, щодо якої діють санкції, або часткою її статутного капіталу володіє така країна, або яка контролює компанію в іншій державі, щодо якої запроваджено санкції.

Зазначимо, що розробником відповідного законопроекту є Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації.

До слова, об’єкти критичної інфраструктури – це відомства та установи, які мають стратегічне значення для економіки, безпеки держави та суспільства.

У пояснювальній записці до законопроекту в.о. голови Держспецзв’язку Олександр Чаузов причиною для розширення дії санкцій назвав те, що використання такого програмного забезпечення з походженням із держави-агресора є потенційною загрозою національній безпеці та національним інтересам України.

Що таке санкції проти Росії? Санкції щодо Росії почали застосовуватися у 2014 році. Це політичні та економічні заходи, скеровані на припинення агресії Росії проти України. Метою санкцій є припинення фінансування, озброєння та постачання Росією терористів на схід України.

Джерело Телеканал новини «24»
14.02.2018

Facebook
Close