Україна і світ

Україна має сама вирішити, чи проводити їй референдум щодо приєднання до НАТО, – Столтенберг

Україна має сама вирішити, чи проводити їй референдум щодо приєднання до НАТО, – Столтенберг

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Україна повинна сама вирішити, чи подавати їй заявку на приєднання до НАТО і яким способом їй визначатися із курсом на євроатлантичну інтеграцію.

Про це він заявив перед зустріччю у брюссельській штаб-квартирі голів зовнішньополітичних відомств держав альянсу, передає “Радіо Свобода”.

Україні самій вирішувати, чи ставати їй знову країною-претендентом і чи подавати їй заявку на приєднання до НАТО. Також їй вирішувати, чи проводити з цього приводу референдум, або ж визначатися якимось іншим шляхом. Це національне рішення України,
– заявив голова Північноатлантичного альянсу.

За словами Столтенберга, чи приймати у свій склад нових членів, вирішують не тільки країни-претенденти на вступ, але і 29 держав-союзників. Він додав, що це рішення приймається консенсусом, а факт нинішнього приєднання Чорногорії свідчить про те, що двері організації лишаються відкритими.

“Важливо те, що Україна зараз зосереджена на реформах. І незалежно від питання членства, реформи українських оборонних і установ, модернізація Збройних сил, всі її практичне співробітництво з НАТО та державами-союзницями важливі. Це зміцнить Україну, зробить її більш витривалою, а це в свою чергу буде значним досягненням і в сенсі членства”, – підкреслив генсек.

Нагадаємо, 1 грудня Президент України Петро Порошенко заявив, що найближчим часом на українців очікують референдуми щодо вступів у НАТО та Євросоюз. Крім того, глава держави є упевненим у їхніх позитивних результатах.

Джерело Телеканал новини «24»
04.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook