Місто і регіон

Учнівські квитки – актуальне питання для ніжинських школярів

Учнівські квитки – актуальне питання для ніжинських школярівЧаста картина в ніжинських маршрутках- заходить учень, каже: «Шкільний!» Водій у відповідь: «Пред’явіть учнівський квиток!» (як того, до речі, вимагає правило). Але у багатьох випадках у школяра він відсутній.  Чому? Про це написали на сайті nizhynnews.

Школярі є окремою категорією осіб, у яких є право отримання різних пільг. Відноситься це до дітей, які проходять навчання в загальноосвітньому закладі, що має державну акредитацію.

«Учнівський квиток школяра дозволяє користуватися пільговими умовами проїзду. Документ для переміщення по місту необхідно пред`являти при кожному вході в транспорт. У ньому обов`язково вказані дані учня, а також наклеєна його фотографія. Після закінчення терміну дії необхідно продовження, інакше документ буде вважатися недійсним. Щоб користуватися пільгами, батькам потрібно вчасно подавати документи до навчального закладу, де вчиться дитина, на їх оформлення. Це дозволить економити чималі гроші сімейного бюджету. Тим більше, що виконується це нескладно» –зазначила заступник начальника управління освіти міста Ніжин Надія Олексіївна Пономаренко.

Які ж правила оформлення квитка розповіла Надія Олексіївна.

Щоб використовувати учнівський квиток, необхідно виконати кілька нескладних дій по його оформленню: потрібно придбати бланк учнівського квитка; зліва вклеюється чорно-біла фотографія школяра, яка повинна відповідати її віку; потім документ віддається в канцелярію навчального закладу; секретарем виконується заповнення квитка, а також ставиться печатка та підпис. Документ діє 1 рік, після чого потрібно продовження, що знову виконується в канцелярії школи» – розповідає Надія Олексіївна

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ПІЛЬГОВИЙ ПРОЇЗД ШКОЛЯРА У МАРШРУТЦІ. Про це говорили із начальником відділу транспорту та зв’язку УЖКГ та Б Віктором Миколайовичем Карпенко.

Яка вартість проїзду для школяра?

«Згідно рішення виконавчого комітету Ніжинської міської ради від 11 травня 2017 року «Перевозити школярів загальноосвітніх шкіл міста Ніжина за пільговим тарифом: в дні навчань 1.0 грн., в решту днів 3.0 грн., при пред’явленні учнівського квитка»».

Як довести, що дитина – школяр?

Нововведення розповсюджуються на школярів від першого до одинадцятого класу. Єдина проблема полягає у тому, що нині не всі учні мають учнівський квиток. Тобто дитина немає документа, який би посвідчував її статус школяра. Водіям залишається візуально відрізнити школяра від не школяра.

Як дитина може себе захистити?

“Якщо водій відмовляється везти школяра за пільговою ціною, дитина може поскаржитись до Управління житлово-комунального господарства, чи зателефонувавши до перевізника, який обслуговує маршрут”.

Хто відшкодовуватиме перевізникам кошти?

“Перевізники відшкодовуватимуть кошти за пільговий проїзд школярів самотужки. З міського бюджету жодних фінансувань непередбачено».

Джерело: Уездные новости
01.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook