Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

У Єревані масові акції протестів: почалися сутички активістів з поліцією

У Єревані масові акції протестів: почалися сутички активістів з поліцією

Учасники акції, які виступають проти можливого призначення на посаду прем’єр-міністра Вірменії екс-президента Сержа Саргсяна увірвалися в будівлю університету. Лідер протестного руху заявив, що кінцева мета акції протесту – дійти до будівлі парламенту.

Про це інформує “112 Канал” з посиланням на “Sputnik”.

У зв’язку з цим, поліція випустила заяву, в якій вказала на те, що подібні дії порушують закону Вірменії “Про свободу зібрань”.

Частина цих дій, крім того, що завдасть істотний збиток свободі пересування громадян, природної роботи організацій, в окремих випадках може бути реальною загрозою життю і здоров’ю громадян. Закликаємо організаторів зборів і деяких його учасників утриматися від дій, які порушують правопорядок, не ставити під загрозу права і свободи співгромадян, законні інтереси організацій,
– говориться в тексті заяви.

Лідер протестного руху, керівник парламентської фракції “Єлк” Нікол Пашинян заявив, що його прихильники мають намір заблокувати мости, вулиці і станції метро. Наразі перекрито ряд автошляхів, які пов’язують спальні райони міста з центром. На дорогах залишені машини без водіїв з включеними аварійними сигналами. Люди лягають на асфальт, не пропускаючи автомашини, в тому числі громадський транспорт.

Рух центром міста майже припинено. У той же час учасники протесту намагалися заблокувати рух метрополітену і влаштували акцію на станціях “Єритасардакан” і “Площа Республіки”. Молоді люди лягали на землю між вагонами і платформами, щоб блокувати рух поїздів.

У Єревані масові акції протестів: почалися сутички активістів з поліцією
Масові акції протестів

Поліцейським вдалося умовити прихильників депутата Нікола Пашиняна дозволити вагонам продовжити рух. За словами представника метрополітену, вони продовжують працювати, але без графіка. Часткову роботу метро вдається забезпечити з допомогою поліцейських:

“Працюємо в дуже складних, прямо пекельних умовах”, – сказав співрозмовник агентства.

Також відомо, що поїзди метро вранці у понеділок не зупиняються на станції “Маршал Баграмян”, поруч з якою знаходяться будівлі парламенту Вірменії і резиденція прем’єр-міністра. У прес-службі мерії Єревану заявили, це рішення прийнято через технічні проблеми з ескалаторами станції.

Поліція заблокувала підступи до будівлі парламенту Вірменії. Тим часом близько 100 учасників акції в будинок Вірменського державного педагогічного університету, закликають приєднатися до протестів.

Керівна Республіканська партія Вірменії 14 квітня висунула на посаду прем’єр-міністра Сержа Саргсяна, який з 2008 по 2018 роки обіймав посаду президента. У той же день учасники мітингу проти висування на посаду прем’єр-міністра Вірменії колишнього президента країни Сержа Саргсяна увірвалися в будівлю Громадського радіо Вірменії в центрі Єревану.

Нагадаємо, що у Вірменії проведена конституційна реформа, внаслідок якої республіка перейшла від президентської до парламентської форми правління. Перші після реформи вибори прем’єр-міністра, що одержує широкі повноваження, призначені в парламенті на 17 квітня.

Джерело Телеканал новини «24»
16.04.2018