Україна і світ

У якому стані економічна свобода в Україні: результати міжнародного дослідження

У якому стані економічна свобода в Україні: результати міжнародного дослідження

Україна посідає 150-те місце у світі за рівнем економічної свободи на 2018 рік, у Європі наша країна розтаувалася на останній, 44-й, позиції.

Про це мовиться у звіті аналітичного центру Heritage Foundation (США), який зробив дослідження у 186 країнах, повідомляє “Голос Америки”.

Більшість європейських економік визначені як “здебільшого вільні” або “помірковано вільні”, і лише 5 країн – Молдова, Росія, Білорусь, Греція та Україна – названі у звіті “здебільшого невільні”.

У документі йдеться, що “українська економіка, де домінують олігархи, сповільнилась ще до того, як у 2014 році Росія окупувала Крим, а агресія у східній частині країни значно зруйнувала економічний ріст”.

Проте порівняно з минулим роком, загальні показники української економіки покращилися. Зокрема, краща ситуація спостерігається за такими показниками в Україні: ефективність судової системи, урядові витрати, податкове навантаження, зодоров’я фінансової системи, свобода інвестицій, свобода ведення бізнесу, монетарна свобода, свобода праці.

Джерело Телеканал новини «24»
05.02.2018