Місто і регіон

У християн розпочинається Різдвяний піст

У християн розпочинається Різдвяний пістУ вівторок, 28 листопада, для всіх, хто сповідує ортодоксальне християнство, починається Різдвяний піст.

З невеликою різницею в часі, православні і католики України входять в період Різдвяного посту.

У першу чергу, говорять в церкві, — це період добрих справ, мудрої поведінки, роздумів про духовне зростання і вічні цінності. Тому віруючим пора сповідатися і причаститися, щоб увійти в піст гідно.

У раціоні залишаються овочеві страви, гриби, каші, борошняне, риба і морепродукти. Найсуворішими є п’ятниця, понеділок та середа — в ці дні в пості за монастирським статутом навіть переходять на хліб і воду, на варену їжу без масла (порожні каші і овочі).

Мирянам, простим віруючим парафіянам церкви це не обов’язково. Їм доведеться попрощатся лише з м’ясом і молокопродуктами. Традиційно не постять дітки до 10-14 років, вагітні жінки, болящі і літні люди.

Закінчується піст увечері 6 січня традиційними 12 пісними стравами і кутею, які куштують після першої зірки.

З 7 січня після літургії знову благословляється споживання так званої скоромної їжі. «Не те що входить в уста людини опоганює її, а те, що виходить — лихослів’я, осміяння, лайка і гнів», — говорять в церкві. Так що постимо постом приємним і готуємося до Різдва, українці та будемо добрі і уважні один до одного.

Джерело: http://cheline.com.ua/news/society/u-hristiyan-rozpochinayetsya-rizdvyanij-pist-106674
© Чeline | cheline.com.ua/

Джерело: Уездные новости
27.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook