Україна і світ

У Туреччині закидають Україні зв’язки з прихильниками проповідника Гюлена

У Туреччині закидають Україні зв'язки з прихильниками проповідника Гюлена

У Туреччині заявляють, що рух прихильників проповідника Фетуллаха Гюлена FETÖ заснував низку шкіл в Україні.

Про це заявив голова комітету з національної оборони парламенту Туреччини Юсуф Беязіт під час зустрічі з головою парламентської групи дружби Україна – Туреччина у Верховній Раді Борисом Тарасюком, пишуть турецькі ЗМІ.

Беязіт нагадав про криваві події спроби перевороту 15 липня 2016 року в Туреччині, наголосивши, що “прихильники Гюлена становлять велику загрозу для всіх країн, де проводять діяльність”.

Ми вдячні владі України за позитивну реакцію на вимоги Анкари щодо екстрадиції і тимчасовий арешт прихильників Гюлена. Очікуємо від українських парламентарів підтримки з питання закриття шкіл і структур терористичного течії,
– сказав представник Туреччини.

Нагадаємо, у ніч на 16 липня 2016 року в Стамбулі відбулася спроба захоплення влади. Військові намагалися скинути уряд, проте їхнє повстання придушили. У неділю, 17 липня, турецька влада заявила, що практично всі учасники спроби військового перевороту затримані і контроль над країною відновлений.

Під час цієї спроби перевороту загинуло загалом 265 осіб і майже півтори тисячі зазнали поранень.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що за невдалим переворотом стоять прибічники мільярдера та духовного лідера Фетхуллаха Гюлена, який вже майже 20 років перебуває у добровільному вигнанні у США. У Туреччині для нього вимагають 2000 років ув’язнення.

Джерело Телеканал новини «24»
27.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close