Україна і світ

У США розпочався новий “шатдаун”

У США розпочався новий "шатдаун"

У Сполучених Штатах Конгрес не ухвалив бюджет, відтак усі федеральні установи припинили свою роботу. Зауважимо, що це вже другий “шатдаун” у США упродовж місяця.

Як повідомляє BBC, цього тижня керівництво демократів і республіканців у Сенаті домовилося за проектом нового довгострокового бюджету, що передбачає значне підвищення витрат.

Щоправда, сенатор від “Консервативної партії” у штаті Кентуккі Ренд Пол, який виступає проти будь-якого нарощування витрат федерального уряду, зумів самотужки затягнути засідання палати так, що часу на голосування до півночі не залишилося.

У підсумку Сенат пішов на перерву, а зібратися всі повинні відразу після опівночі за місцевим часом, щоб спробувати прийняти бюджет.

Зауважимо, навіть, якщо Сенат не підтримає бюджет, його перспективи в Палаті представників не є очевидними, хоча спікер палати Пол Райан сказав, що зумів набрати необхідну більшість голосів.

До слова, проти нового бюджету виступають як конгресмени-республіканці, так і опозиційні демократи – останні, оскільки він не передбачає жодних зобов’язань щодо легалізації в країні так званих “мрійників” (іммігрантів, нелегально привезених в країну в дитячому віці).

Нагадаємо, цього року у США вже був “шатдаун”. Сталося це вперше з 2013 року. Цьогорічний “шатдаун” тривав три дні з 20 по 23 січня та завершився прийняттям тимчасового бюджету на три тижні.

Саме опівночі за місцевим часом 9 лютого закінчився термін дії цього бюджету, відтак через відсутність грошей всі федеральні установи, окрім життєво важливих, мають призупинити виконувати всі свої функції.

Джерело Телеканал новини «24»
09.02.2018

Facebook
Close