Місто і регіон

У Срібному люди вийшли на підтримку незаконно усунутого голови ОТГ

У Срібному люди вийшли на підтримку незаконно усунутого голови ОТГСьогодні, 24 листопада, у Срібному люди вийшли на протест проти, на їхню думку, незаконного усунення з посади легітимно обраного голови ОТГ Олега Куделі, якого підтримувала «Батьківщина».

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив нардеп Валерій Дубіль, написали на сайті Високий вал.

«У маленькому селищі Срібному влада намагається відробити майбутній сценарій парламентських і президенських виборів. Сьогодні тут люди вийшли на площу, щоб виступити проти провладної більшості, яка незаконно намагається поставити на місце голови ОТГ свою людину – депутата від БПП Ірину Мартинюк.

Спробую намалювати повну картину.

29 жовтня на місцевих виборах в Срібнянській ОТГ головою громади обрали самовисуванця Олега Куделю. За нього віддали свої голоси 3188 людей (57% людей). Наступний претендент набрав 2326 голосів — самовисуванка, яка у попередньому скликанні була депутатом від БПП, а потім стала головою Срібнянської районної ради, колишня регіоналка Олена Панченко.

17 листопада під час першої сесії депутати обрали секретаря ради – депутата від БПП Ірину Мартинюк. Потім одразу проголосували за припинення повноважень голови громади Олега Куделі. Рішення про призначення секретаря він не встиг підписати, а його підпис після відсторонення стане протизаконним. Громада залишилася без голови.

20 листопада до Олега Куделі прийшли голова районної ради (його головна конкурентка на виборах до ОТГ Олена Панченко), один з новообраних депутатів, який був головою лічильної комісії, представники великого місцевого сільськогосподарського товариства, редактор газети «Срібнянщина» і обраний секретар з вимогою віддати печатку і підписати призначення.

Місцева «Батьківщина», на прохання місцевих мешканців, планувала сьогодні о 10 годині разом із ними виступити проти цього жахливого політичного свавілля провладних депутатів. Та ще вчора ввечері нелегітимний секретар Ірина Мартинюк обдзвонила депутатів і скликала на сьогодні, на 10 годину ранку сесію. На той же час, як планувалося зібрання людей!

У залі сесії вона, нелегітимний секретар, відкрила засідання. Там же присутній народний депутат з її партії. Люди, які були на площі, увійшли до зали і почали кричати: «Ганьба!», «Олег Куделя – голова!». Нелегітимний секретар, депутат від БПП оголосила перерву.

До речі, на сайті БПП депутат ради Срібнянської громади Ірина Мартинюк значиться як «нинішній заступник голови райдержадміністрації», що є прямим порушенням статті 25 ЗУ «Про запобігання корупції»», — зазначив народний депутат.

Більше подробиць згодом.

Джерело: Уездные новости
24.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook