Україна і світ

У справі Януковича призначили дату дебатів

У справі Януковича призначили дату дебатів

Справа про держзраду Віктора Януковича вийшла на фінішну пряму. Суд призначив дату дебатів на 18 і 19 квітня.

До цього часу сторони мають представити всі докази та допитати усіх свідків. На це лишилось вісім засідань.

На черговому, що заплановано на 21 березня, захист планує допитати кримчанку Оксану Медієву. Жінка має розповісти про події захоплення Криму як місцева жителька та очевидиця. Зв’язок з нею налаштують по відеоконференції.

Це прецедент. Адже з часів анексії півосторова українські судді не співпрацювали з колегами з Криму.

Нагадаємо, у середу, 14 березня, в Оболонському суді продовжився розгляд справи про державну зраду Віктора Януковича. На ньому ГПУ наполягала на особистому допиті одного зі свідків захисту – Аркадія Ярещука, який наразі перебуває у Білорусі. Він був одним з пілотів Януковича, який має засвідчити про дійсну загрозу його життю і необхідність вилетіти з країни на той момент. Ярещук буде виступати як свідок по відеоконференції з Білорусі, однак ГПУ це оскаржує.

Чому Януковича звинувачують у держзраді? Після втечі до Росії під час Майдану у 2014 році Янукович попросив президента РФ Володимира Путіна застосувати свої війська для “відновлення законності” в Україні. Відповідну заяву Януковича від 1 березня 2014 року зачитав представник Росії Віталій Чуркін на засіданні Ради безпеки ООН 3 березня 2014 року.

Джерело Телеканал новини «24»
15.03.2018