Новини Чернігова

У школах заборонили створювати батьківські комітети

У школах заборонили створювати батьківські комітети

Міносвіти і науки України заборонило батьківські комітети в загальноосвітніх школах.

Про це повідомив активіст Віталій Фурманюк в Facebook.

«Час «Батьківських комітетів» пройшов! 21.12.17. Міністр освіти Лілія Гриневич підписала наказ №1649 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів», – написав він.

Також активіст уточнив, що мова йде про розпорядження від 2 червня 2004 року №440 «Про затвердження примірного положення про батьківські комітети (ради)».

Скасованим становищем визначалося, що він підпорядкований і підзвітний загальношкільним батьківським зборам. Новий комітет призначався щорічно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Менській ОТГ у школах і садках зробили платне харчування

До складу комітету входив заступник керівника навчального закладу з виховної роботи. Батьки допомагали школі вдосконалювати умови освітнього процесу, захищали законні права та інтереси дітей, а також організовували шкільні заходи.

«Припускаю, що багато педагогів і батьків будуть критикувати Лілію Михайлівну за це рішення, але вона зробила важливий і сміливий крок у боротьбі з корупцією та порушеннями прав у навчальних закладах. Адже саме рішеннями «Батьківського комітету» адміністрації закладів виправдовують збір неврахованих готівкових коштів, наймання охорони і навіть відрахування дітей із закладів», — зазначив Фурманюк.

Крім того, він додав, що батьки можуть допомогти навчальним закладам, не порушуючи законодавство у сфері благодійності та правах інших.

02.02.2018
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Facebook