Україна і світ

У Росії назвали умови для проведення нової зустрічі “нормандської четвірки”

У Росії назвали умови для проведення нової зустрічі "нормандської четвірки"

У Росії заявили, що нова зустріч у нормандському форматі (Німеччина, Франція, Україна, Росія) може відбутися за умови виконання попередніх домовленостей лідерів країн.

Про це заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров, передає “РБК”.

Ми за те, щоб “нормандська четвірка” активно працювала, але щоб ці зустрічі не закінчувалися домовленостями, які не виконуються. Ми наводили багато разів приклади, пов’язані з самітом “нормандської четвірки” у 2015 році в Парижі і потім у 2016 році в Берліні. Під час цих самітів було досягнуто домовленості дуже конкретні, самі лідери на карті позначили три населених пункти, в яких мало відбутися розведення сил і засобів,
– сказав дипломат.

Лавров зазначив, що в перших двох населених пунктах таке розведення відбулося, в третьому (Станиці Луганській – “24”) – ні. Окрім того, він поклав відповідальність за зволікання з розведенням сил у селищі на українську сторону, яка, на його думку, шукає будь-які приводи, щоб цього не сталося.

За його словами, другою домовленістю, яку необхідно виконати, перш ніж скликати саміт нормандської четвірки, є реалізація “формули Штайнмаєра” про спосіб введення в силу закону про особливий статус Донбасу.

“Тому ми попросили наших колег, які хочуть нормандську четвірку знову збирати на найвищому рівні, все-таки хоча б з поваги до глав держав зробити це після того, як попередні угоди буде втілено в життя”, – зауважив Лавров.

Нагадаємо, раніше заступниця міністра закордонних справ України щодо європейської інтеграції Олена Зеркаль розповідала, що очільники МЗС Франції, Німеччини, Росії та України не можуть дійти консенсусу в питанні розміщення миротворців ООН на Донбасі.

Джерело Телеканал новини «24»
12.08.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: