Україна і світ

У ракетах, які скидали на сирійські міста, виявили матеріали з Німеччини, – Bild

У ракетах, які скидали на сирійські міста, виявили матеріали з Німеччини, – Bild

В уцілілих частинах ракет, які використовувались режимом Башара Асада для газових атак по повстанських містах на північному заході Сирії, виявили ізолюючий матеріал, вироблений у Німеччині.

Про це Bild стало відомо під час спільних розслідувань із правозахисною організацією STJ та платформою Bellingcat.

Як зазначається, для виготовлення смертоносних ракет використовувався електроізолюючий матеріал, так званий “електрокартон”, виробництва компанії Krempel із федеральної землі Баден-Вюртемберг.

Цей матеріал зазвичай використовують у невеликих моторах, що встановлюються на побутові прилади і на агрегати для авторемонтних майстерень, пояснює автор публікації.

Генеральний директор правозахисної організації STJ Бассам Алахмад у коментарі для німецького видання розповів, що 27 січня співробітники організації розрізали на місці найменш постраждалі ракети і виявили там комплектуючі з написом Made in Germany.

У ракетах, які скидали на сирійські міста, виявили матеріали з Німеччини, – Bild
“Вироблено в Німеччині” – напис на ракеті, знайденій співробітниками організації STJ в Сирії

За словами Еліота Хіггінса із Billingcat, під час двох газових атак – 22 січня та 1 лютого – були використані іранські 107-міліметрові ракети.

Звичайна боєголовка була замінена на великий газовий циліндр. Маркування на них вказують на рік виготовлення – 2016. Вони були поставлені з Ірану вже в ході нинішнього конфлікту,
– зауважив Хіггінс.

У ракетах, які скидали на сирійські міста, виявили матеріали з Німеччини, – Bild
Іранська 107-міліметрова ракета 2016 року виготовлення. Її, за даними Billingcat, використали сили режиму Асада під час газових атак у січні та лютому цього року

Компанія Krempel підтвердила для Bild факт відправки електрокартону Pressspan PSP 3040 покупцеві з Ірану. ЇЇ директор Уве Ассмут запевнив, що не знав про використання їхньої продукції для створення “бойової зброї”. “Застосування отруйних речовин антигуманно, ми категорично засуджуємо подібні дії”, – заявив Ассмут.

Він також додав, що електрокартон поставлявся двом невеликим компаніям в Ірані. Всі необхідні дозволи були отримані компанією у Федеральному управлінні економіки та експортного контролю ФРН.

Нагадаємо, ввечері 4 лютого на сирійське місто Саракиб скинули бочкову бомбу, в якій, імовірно, містився хлор. Постраждало щонайменеше 9 мирних жителів.

Джерело Телеканал новини «24»
06.02.2018

Facebook
Close