Україна і світ

У Новій Зеландії помер найсамотніший в світі птах: олуша Найджел 5 років жив серед своїх кам’яних копій

У Новій Зеландії помер найсамотніший в світі птах: олуша Найджел 5 років жив серед своїх кам'яних копій

На новозеландському острові Мана помер олуша Найджел – перший птах цього виду, що оселився в околицях Веллінгтона за останні 40 років.Його тіло знайшов співробітник Департаменту збереження Кріс Белл (Сhris Bell). Як зазначило видання The Guardian, “Найджел помер так само, як і жив: в оточенні бетонних птахів”.

Річ у тім, що на острові Мана свого часу встановили 80 бетонних олуш – таким чином місцеві природоохоронні служби намагалися залучити справжніх птахів і створити штучну популяцію. У статуї навіть вбудували динаміки зі звуками олуш, які працюють від сонячних батарей.

Найджел прилетів на острів в 2013 році. Через деякий час рейнджери помітили, що він доглядає за однією з кам’яних статуй на східному березі Мани.

За словами Белла, самотній самець “будував для неї гніздо, пригладжував її пір’я і вів з нею односторонню розмову”.

За кілька тижнів до смерті Найджела на острів прилетіли й інші олуші, які все-таки почали облаштовувати колонію на інший його краю. Але Найджел так і не зміг з ними здружитися, тримаючись відсторонено: всю свою увагу він продовжував приділяти кам’яній подрузі.

У Новій Зеландії помер найсамотніший в світі птах: олуша Найджел 5 років жив серед своїх кам'яних копій

Представники Департаменту збереження відзначили, що, попри трагічність історії Найджела, його життя не пройшло даремно.

На їхню думку, він виконав своє головне призначення – привернув інших особин, які змогли закріпитися на новозеландському острові.

Джерело Телеканал новини «24»
03.02.2018

Facebook
Close