Місто і регіон

У Ніжинській міській лікарні вперше провели оперативне лікування за новим методом

У Ніжинській міській лікарні ім. М.Галицького вперше проведено оперативне лікування методом інтрамедулярного внутрішнього остеосинтезу діафізарного перелому. Остеосинтез – операція з’єднання відламків кісток за допомогою спеціальних фіксаційних засобів, що застосовується для лікування переломів. Якщо говорити простіше, то це – лікування переломів накладанням внутрішніх пластин на кістку замість фіксування перелому гіпсом.  Та втім  зовнішній інтрамедулярний внутрішній остеосинтез (накладання пластин на кістку ) у міський лікарні проводився вже років 8 тому, а от задля проведення найскладнішого оперативного втручанням (вставлення металевого шунта в кістку)   раніше направляли до обласної лікарні, де такі операції давно норма.

Першому зробили лікування перелому методом інтрамедулярного  внутрішнього остеосинтезу  сімнадцятирічному ніжинцю.  Внаслідок падінння він отримав перелом та був ушпиталений до лікарні.  Діагноз – перелом середньої третини діафіза лівого стегна зі зміщенням уламків з наявністю проміжного уламка.

У Ніжинській міській лікарні вперше провели оперативне лікування за новим методом

Головний лікар Ніжинської міської лірні, хірург за фахом Олександр Костирко, який і проводив оперативне втручання, розповідає: «Звичайна консервація гіпсом у цьому випадку була б неефективна. Вибір способу остеосинтезу залежить від локалізації та характеру перелому, тому хворому було запропоновано лікування перелому методом інтрамедулярного внутрішнього остеосинтезу. Нині пацієнт почувається добре. Основне  завдання – розробляти ногу, вставати, ходити на милицях».

У Ніжинській міській лікарні вперше провели оперативне лікування за новим методом

У чому ж особливості такого лікування? Головний лікар пояснює: «При внутрішньому остеосинтезі усувається зміщення відламків кістки і забезпечується їхня міцна фіксація в правильному положенні, створюються найбільш сприятливі умови для формування кісткової мозолі, поліпшуються анатомічні та функціональні результати лікування, скорочується терміни і тривалість непрацездатності. Метод остеосинтезу при лікуванні переломів кісток  дозволяє не тільки повернути пацієнта до активного життя в максимально короткі терміни, але й досягти хорошого косметичного результату. Металеві конструкції для остеосинтезу виготовляються із сталі особливої марки, вони можуть протягом тривалого часу знаходитися в тканинах, не впливаючи негативно на них і не піддається корозії. За бажанням пацієнта, їх можна видалити. Догляд за хворим після операції остеосинтезу мало відрізняється від звичайного догляду за оперованими. Особливу увагу слід звертати на стан пов’язки на рані, правильне положення оперованої кінцівки. Ми дійшли до золотого стандарту надання допомоги при діафізарних переломах. Таким чином, застосування методу оперативного лікування – інтрамедулярного  внутрішнього  остеосинтезу – є ефективним і дозволяє на якісно новому рівні вирішувати актуальні питання травматології  в Ніжинській міській лікарні».

За інформацією Ніжинської міської газети “Вісті”

Джерело: nizhyn news

Джерело: Уездные новости
07.03.2018