Україна і світ

У “Нафтогазі” розповіли про зниження ціни російського газу для України

У "Нафтогазі" розповіли про зниження ціни російського газу для України

Національна акціонерна компанія НАК “Нафтогаз України” завдяки рішенню Стокгольмського арбітражу зможе закуповувати російський газ дешевше на 20-50 доларів за тисячу кубометрів, у порівнянні зі старою формульною ціною.

Про це повідомив головний комерційний директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко в інтерв’ю “Факти ICTV”.

Ціна за зміненим контрактом буде істотно нижче ціни за старою формулою. Зараз різниця становить близько 20 доларів. Проте ця сума буде коливатися залежно від сезону. Наприклад, у другому кварталі різниця буде сягати 50 доларів. Тому що в теплу пору року ринкові ціни на газ падають. Раніше формула була прив’язана до нафтопродуктів і не відображала ринкові тенденції в Європі,
– сказав чиновник.

Вітренко наголосив, що зараз вартість російського газу для “Нафтогазу”, з урахуванням рішення Стокгольмського арбітражу, на 20-30 доларів нижча від вартості “блакитного палива”, що закуповується на ринку Німеччини, за рахунок виключення транспортної складової.

Також, за інформацією комерційного директора компанії, рішення арбітражу зобов’язує “Нафтогаз” закупити за принципом “бери або плати” у “Газпрому” в 2018 році 4 мільярди кубометрів газу, і ці поставки можуть початися з березня.

“Рішення Стокгольмського арбітражу базується на принципі, що ми повинні купувати у російських половину своїх річних потреб в імпорті”, – додав Вітренко.

Нагадаємо, голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявив, що Україна в 2018 році закупить у Росії близько 4-5 мільярдів кубометрів газу та продовжить імпорт з Європи. Раніше НАК “Нафтогаз України” виграв арбітраж проти “Газпрому” за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями.

Джерело Телеканал новини «24»
09.02.2018

Facebook
Close