Україна і світ

У Львові сім’ї учасників АТО отримали квартири у будинку, збудованому за гроші громади

У Львові сім’ї учасників АТО отримали квартири у будинку, збудованому за гроші громади

Міський голова Львова Андрій Садовий вручив ордери на квартири 42 сім’ям учасників АТО. Вперше в Україні будинок для військових повністю збудувало місто на гроші громади.

Квартири на вулиці Під Голоском, 22 отримали бійці АТО, які мали статус сироти або позбавлені батьківської опіки, бійці, які мають інвалідність І-ІІ групи, та родини загиблих бійців АТО. Загалом квартири отримали 42 людини, яких визначила громадська комісія при Центрі надання допомоги учасникам бойових дій у Львові. Серед них, зокрема, 5 бійців-сиріт. Загалом у цьому будинку є 53 квартири, тому мерія чекає наступних пропозицій від комісії.

Після вручення ордерів сім’ї бійців АТО можуть проводити ремонтні роботи (побілку, оздоблення) і вселятися у квартири. Нові помешкання для військових поштукатурені, там зроблені стяжки підлог, підведені всі мережі та встановлено всі лічильники. Змонтовано вхідні двері, а також змонтовані котли для індивідуального опалення. Ліфти з покращеними характеристиками змонтовані та готові до здачі в експлуатацію.

“Декілька років тому, коли почалась війна, ми прийняли рішення у цій сесійні залі, спільно з депутатами міської ради, виділити ділянку і розпочати будувати будинок для тих, хто потребує цього найбільше. Було дуже багато скептиків, людей, які казали, що нічого не вийде. Але ми йшли вперед, тому що така була Божа воля і воля громади. Для нас велика честь, що ви є разом з нами, для нас велика честь служити вам. Багато з вас віддав найдорожче, що мав у своєму житті, багато хто віддав своє здоров’я. Сьогодні серед нас тут є хлопці, які виховувались без мами і тата, які є сиротами. Наш обов’язок – допомагати тим, кому є важко. Я завжди буду на боці тих, кому є найскладніше, хто є слабший. Дякую вам, бажаю добра і робитиму все, що зможу у своєму житті, аби бути корисним для вас. Це мій священний обов’язок” – зазначив мер Львова Андрій Садовий під час вручення ордерів на квартири бійцям АТО.

Будівництво першої багатоповерхівки для учасників АТО розпочалося наприкінці березня 2016 року. Він має 3 під’їзди, 6 поверхів, загалом 53 квартири, всі двокімнатні, із середньою площею – 67 кв м. Є також 7-й поверх, який призначений для соціальних потреб. Будівництво відбувалось повністю коштом міста.

Згідно з тендерними пропозиціями, будівництво коштувало 24 млн грн, ще майже 3 млн грн – інженерні мережі, які підключили до існуючих.

“Львів показує приклад у плані допомоги учасникам АТО реальними грошима і реальним житлом. Це все заслуга громади міста Львова. Жодне місто в Україні не робить більшого. Думаю, що такою формулою, якою послуговуємося у Львові, мали б послуговуватися й інші міста України, і така форма мала б бути затверджена Кабінетом Міністрів”, – вважає міський голова Львова Андрій Садовий.

Повний список осіб, які отримали квартири у будинку на вулиці Під Голоском, 22 опубліковані на сайті Львівської міської ради.

Джерело Телеканал новини «24»
26.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close