Україна і світ

У Лаврова нарешті визнали, що у Сирії гинуть російські найманці

У Лаврова нарешті визнали, що у Сирії гинуть російські найманці

МЗС Росії підтвердило інформацію про те, що під час авіаудару міжнародної коаліції загинуло щонайменше 5 росіян, але до лав Збройних Сил РФ вони не належали.

Про це під час брифінгу заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, пише видання “Дождь”.

Захарова наголосила, що не йдеться про російських військовослужбовців. За її словами, повідомлення про загибель десятків і сотень громадян Росії в результаті удару – “класична дезінформація”.

За попередніми даними, внаслідок збройної атаки, причини якої зараз з’ясовуються, мова може йти про загибель п’яти осіб, ймовірно, громадян Росії. Є й постраждалі, але все це вимагає перевірки, в тому числі і в першу чергу, їхнього громадянства,
– цитують речницю МЗС Росії російські ЗМІ.

У російському МЗС не заперечують, що в зонах конфлікту перебуває “велика кількість громадян з усіх регіонів світу, в тому числі й Росії”.

За словами Захарової, цілі їх перебування в “гарячих точках” – різні, в тому числі участь в бойових діях.

“Ці люди не звертаються до державних органів за оформленням свого виїзду, то вони потрапляють в зони бойових дій різними шляхами, в тому числі нелегальними”, – виправдовувались у Лаврова.

Раніше у Кремлі від вбитих у Сирії російських найманців відхрещувались.

7 лютого міжнародна коаліція у Сирії на чолі з США нанесла авіаудар по військах режиму Башара Асада поблизу сирійського населеного пункту Хішам на березі річки Єфврат.

За різними даними, загинуло понад 200 бійців проурядових сил. Пізніше стало відомо, що у Сирії ліквідували найманців російської приватної військової компанії “Вагнер”, серед яких було чимало тих, хто раніше воював на Донбасі.

Джерело Телеканал новини «24»
15.02.2018

Facebook