Україна і світ

У Казахстані затримали українського журналіста, на нього доніс місцевий мешканець

У Казахстані затримали українського журналіста, на нього доніс місцевий мешканець

У Казахстані затримали українського журналіста Олександра Гороховського. Сталося це просто під час лекції на тренінгу в Уральську.

Про це повідомили на сайті Factchech.KZ. 

У чоловіка забрали міграційну карту і вручили підозру в незаконній трудовій діяльності на території республіки. Мовляв, на нього в поліцію доніс місцевий мешканець.

Суд призначили на 17 вересня. Посольство України вже зв’язується із затриманим і шукає адвоката.

Читав лекції український медійник у тамтешній Школі журналістики. Організував її місцевий активіст та журналіст Лукпан Ахмедьяров на кошти міжнародного гранту з розвитку свободи слова.

Ахмедьяров відомий у своїй країні опозиціонер. Він влаштовував одиночні пікети за зміну проросійського президента Назарбаєва, який керує країною вже 28-рік. Додамо, що 5 років тому на Ахмедьярова навіть здійснювали замах.

На його запрошення і приїхав українець Гороховський. Він головний редактор проекту Factcheck.org. Його посібник з перевірки фактів переклали російською і казахською мовами. Громадські активісти кажуть, українців арештовують у подібних ситуаціях не вперше. І робить це КДБ Казахстану цілеспрямовано задля утисків опозиціонерів. 

Джерело Телеканал новини «24»
16.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: