Місто і регіон

У «Голосі України» опубліковано закон, яким розширюється доступ школярів із особливими потребами до навчання

В офіційному виданні Верховної Ради «Голос України» опублікували закон, яким розширюється доступ школярів з особливими потребами до навчання. Мова йде про закон №2053-VIII.

Цим документом передбачається, що право дітей на освіту передбачає різні форми навчання, зокрема дистанційну та індивідуальну.

У «Голосі України» опубліковано закон, яким розширюється доступ школярів із особливими потребами до навчання

Окремою нормою прописано «створення умов для отримання освіти особами з особливими освітніми потребами з урахуванням їх індивідуальних потреб в умовах інклюзивного навчання».

Щодо мови освіти, наголошується, що дітям з особливими потребами повинні викладати найбільш доступним язиком, зокрема з допомогою жестової мови або шрифту Брайля.

Документ включає визначення ряду понять у цьому ключі, зокрема «особа з особливими освітніми потребами», «інклюзивне навчання», «індивідуальна програма розвитку людини з особливими освітніми потребами».

Так, особа з особливими освітніми потребами – особа, яка потребує додаткового постійній чи тимчасовій підтримці в освітньому процесі з метою забезпечення його права на освіту, сприяння розвитку його особистості, поліпшення стану здоров'я та якості життя, підвищення рівня участі в житті суспільства.

Також передбачено, що таким школярам повинні надавати психолого-педагогічну, корекційно-розвиваючу та іншу допомогу, а як саме — визначить Кабмін.

Зазначимо закон вступає в силу на наступний день після його опублікування, тобто 8 липня.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила цю законодавчу ініціативу 23 травня поточного року. Президент підписав закон 5 липня. [metaslider id=71402]

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Уездные новости

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook