Новини Чернігова

У Чернігові увіковічать пам’ять Левка Лук’яненка. ВІДЕО

У Чернігові увіковічать пам’ять Левка Лук’яненка. ВІДЕО

З огляду на вже наявні петиції, у Чернігові збираються увіковічити пам’ять Левка Лук’яненка. Яким саме чином обговорювали на засіданні комісії з питань міської топонімії. Прозвучали пропозиції перейменування вулиць та однієї з площ міста.

А також зрештою найменувати знаний у народі район 5-ти кутів площею на честь українського націоналіста. Проте істориків та знавців така ідея не влаштовує, адже назва будь-якої площі не несе інформаційного навантаження.  Та ще й відлякує той вигляд, який має ця ділянка міста.

В належний стан перехрестя вулиць має привести управління ЖКГ, яке вже, як зазначає заступник міського голови Ольга Хоніч, має кошти на проект реконструкції.

Натомість, офіційна в місті площа Дружби народів, керуючись думкою істориків, доречніше б була перейменована і можливо саме на честь Левка Лук’яненка.

Пропонувалося, як слушний варіант, перейменувати вулицю Рокосовського, де свого часу жив Левко Лук’яненко.

Зрештою, комісія заключила, що за цими трьома пропозиціями запустять громадські обговорення, які також будуть доступні на сайті міської ради. З урахуванням голосів з петицій та звернень, комісія вже наступного разу визначатиметься, як саме у Чернігові увіковічать ім’я Героя України.

Детальніше у сюжеті Garmata.tv

Журналіст – Юлія Нітченко

Оператор – Єгор Бречко

 
Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
13.07.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: