Новини Чернігова

У Чернігові на вуличних табличках буде напис «street», а не «vulytsia»

У Чернігові на вуличних табличках буде напис «street», а не «vulytsia»

На сесії Чернігівської міськради депутати внесли правку в рішення про формат нових табличок, повідомляє 0462.ua.

Депутат Ірина Березинець підняла тему, зазначивши, що їй незрозуміла логіка початкового рішення писати слово «vulytsia» в англомовній версії назви об'єкта. При цьому вона відразу ж назвала таку пропозицію безграмотною.

Для неї логіку пояснили два заступника міського голови. Спочатку Ольга Хоніч зазначила, що це світова практика. Наприклад, в німецьких містах використовується місцеве слово «штрассе».

Логіка проста – якщо іноземний турист звернеться до місцевого жителя, більшість з яких не знають іноземної мови, той відповість по-українськи. Зіставивши почуте слово «вулиця» з написом на табличці турист зорієнтується.

Олександр Ломако пояснив, що київські експерти, які були залучені до роботи, обґрунтували такий підхід. Але зазначив, що в принципі можливі обидва варіанти – «street» і «vulytsia».

Він запропонував запросити фахівців ще раз, щоб ті пояснили депутатам логіку написання слова «vulytsia». Але депутати прийняли рішення розібратися в питанні прямо в залі.

Головною причиною для відмови від слова «street» називали той факт, що якщо це слово чернігівцям відомо, то як по-англійськи буде провулок – навряд чи звичайний житель міста згадає.

До того ж, якщо використовувати не транскрипцію, а переклад, то, за правилами англійської мови схиляти назва вулиці не можна. Депутат Сергій Воробйов зазначив, що в цьому випадку потрібно писати не «Коцюбинського», а «Коцюбинський».

До речі, за тим же принципом (транслітерація, а не переклад) була підготовлена ​​навігація в Києві, Львові та інших містах, що приймали чемпіонат Європи з футболу 2012 року.

У той же час частина депутатів наполягала: «street» – загальновідоме слово, а решта – чернігівців хвилювати не повинно.

У підсумку, було прийнято рішення відмовитися від слова «vulytsia» і писати в англійській частині таблички скорочення «str».

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
28.02.2018