Новини Чернігова

У Чернігові диспетчерська «103» запрацює у новому форматі

У Чернігові диспетчерська «103» запрацює у новому форматі

Для служби в 2015-у і 2017 роках виділено та освоєно 10,5 млн. грн., у тому числі 7,9 млн. грн. із Державного бюджету.

Про це повідомляє прес-служба Чернігівської ОДА.

Впровадження єдиної обласної оперативно-диспетчерської служби створює можливість проводити маршрутизацію дзвінків викликів екстреної (швидкої) медичної допомоги: дзвінок з будь-якого телефону області переадресовується на єдину багатоканальну лінію «103»; диспетчер приймає виклик і одночасно заносить його в електронну базу даних; за допомогою GPS навігації визначається автомобіль екстреної (швидкої) медичної допомоги, який знаходиться найближче до місця виклику, та передається виклик даній бригаді через пристрій виведення інформації GPS-навігатора; диспетчер отримує підтвердження про отримання виклику бригадою та за необхідності здійснює інформаційний супровід; по закінченню обслуговування виклику бригада інформує диспетчера про проведену роботу.

Для служби в 2015-у і 2017 роках виділено та освоєно 10,5 млн. грн., у тому числі 7,9 млн. грн. із Державного бюджету.

За ці кошти вже проведено ремонт приміщень, встановлено системи кондиціонування, вентиляції, пожежогасіння, відео-спостереження, побудовано систему резервного електропостачання приладів серверної та диспетчерської зали. Для прийому викликів «103» проведені два волоконно-оптичні кабелі

У приміщені серверної змонтована цифрова АТС і сервери, що дають змогу зберігати всю інформацію про виклики та абонентів терміном понад 5 років.

Встановлені та обладнані 20 автоматичних робочих місць, забезпечених спеціалізованим ліцензійним програмним забезпеченням і засобами зв’язку.

Придбано обладнання і для бригад екстреної медичної допомоги та автомобілів, комплекти якого складається з планшетних ПК з функціями мультимедійного обміну інформацією, мобільних телефонів, GPS-трекерів і відео-реєстраторів.

Роботи зі створення Центру ще тривають, виходячи на завершальний етап: проводиться підключення електропостачання об’єкта по першій категорії надійності, підбір та навчання медичного і технічного персоналу.

Плановий запуск нової оперативно-диспетчерської служби Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги й медицини катастроф має відбутися вже невдовзі – до кінця першого кварталу 2018 року.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
02.02.2018

Facebook