Місто і регіон

У Чернігівській області збільшиться кількість опорних шкіл

У Чернігівській області збільшиться кількість опорних шкіл

За результатами моніторингу Управління освіти й науки Чернігівської облдержадміністрації, у 2018 році виноситься пропозиція збільшити кількість опорних шкіл в області на 19, – інформує pik.cn.ua.

«Шкільна мережа Чернігівської області неефективна. Тому частину шкіл доведеться реорганізувати й створити опорні школи. Для таких шкіл існує підтримка з боку держави: кошти на купівлю нових автобусів, матеріально-технічне оснащення, комп’ютерна техніка. Зараз в області 31 опорна школа», – повідомляє представниця Управління освіти й науки Наталія Дягло.

Територіально Чернігівська область – одна з найбільших в Україні з малою густотою населення. На таких територіях неефективно утримувати малокомплектні школи. Дешевше для держави організувати підвіз учнів до опорної школи. Та й навчання в такій школі буде більш якісне. Діти матимуть необхідне матеріально-технічне забезпечення, комунікацію та досвідчених вчителів.

Додатково: 

У рамках процесу децентралізації влади в Україні відбувається активне утворення об’єднаннях територіальних громад (ОТГ), освітніх округів та опорних навчальних закладів. Загальноосвітні навчальні заклади, що є опорними, створюються для рівного доступу усіх дітей до якісної освіти, раціонального й ефективного використання ресурсів, та є одним із механізмів реформування системи загальної середньої освіти й упорядкування шкільної мережі.

Опорна школа – це найбільший та найпотужніший навчальний заклад, що дає середню освіту, у певній місцевості. На її базі навчаються, окрім «власних» учнів, які й до того вчилися в цій школі, ще й діти з інших найближчих сіл та містечок. Вони відвідують таку школу після закінчення початкової у власному селі. Школярів підвозять до новоспеченої альма-матер автобусами. У кожній опорній школі є сучасні кабінети фізики, хімії, лабораторії, комп’ютерний клас, мультимедійне обладнання, Wi-Fi, оновлена бібліотека. Яка ж саме школа стане опорною – вирішують на конкурсі. Таким чином хочуть зрівняти якість міської та сільської освіти, дати дітям однакові шанси на доступ до знань.

Опорні школи в порівнянні з більшістю сільських шкіл мають кращу оснащеність, там працевлаштовані кращі вчителі регіону, а класи достатньо наповнені, аби діти могли активно соціалізуватись і вчитись об’єднуватися в команди та виконувати завдання в групах.

Джерело: nizhyn.pravdatut

Джерело: Уездные новости
19.06.2018

ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: