Україна і світ

У центрі Нью-Йорка українці відкрили популярний ресторан: з’явилось відео

Вареники, борщ, деруни: українські традиційні страви дуже люблять у Нью-Йорку. Ресторан із цікавою для місцевих жителів назвою “Веселка” вже 60 років частує американців. Відкрив його емігрант з України Іван Добровол, а зараз свої ідеї тут втілює вже його онук – Джейсон.

Джейсон Бірчард – американець українського походження. На Манхеттені його знають, як менеджера та співвласника славнозвісного українського ресторану “Веселка”. Сам же ж Бірчард від початку Революції Гідності допомагав українцям і коштами, і харчами. З початком війни потреби стали значно більшими.

“Я дізнався про організацію, яка привозить сюди на лікування поранених солдат з України. Тож я підтримав їх і допомагаю чим можу. До прикладу, коли треба гроші на лікування, чи протези. Було прохання годувати їх, коли вони змінюють лікарів”, – розповів менеджер ресторану “Веселка” Джейсон Бірчард.

Любов до України у менеджера спадкова. Його дідусь Іван Добровол у 1950 роках був змушений емігрувати з Батьківщини під тиском більшовиків. У Нью-Йорку брався за будь-яку роботу. Все заради мрії. І успіх прийшов: через 7 років у центрі Манхеттена відкрилася маленька кав’ярня під назвою “Веселка”.

Мій дідусь вважав, що переїзд до Америки – це наче зловити щастя у хвості веселки,
– згадує Джейсон Бірчард.

Спершу в закладі продавали каву, цигарки, пресу. Українські страви тут їли лише маленькі пластуни, осередок яких і досі є на поверсі вище. Після смерті Добровол передав заклад своєму американському зятеві, який вже перетворив “Веселку” на один з улюблених американських ресторанів.

У центрі Нью-Йорка українці відкрили популярний ресторан: з'явилось відео
Ресторан “Веселка” на Манхеттені

Запахи українських страв заманюють клієнтів 24 години 7 днів на тиждень. На кухні закладу порається шеф-кухар з Львівщини.

Крім традиційної картоплі, маємо капусту, м’ясо, спеціальні ребра, руколу з козячим сиром, солодку картоплю. Багато вареників у нас іде по сезону,
– поділився шеф-кухар Дмитро Марценюк.

У центрі Нью-Йорка українці відкрили популярний ресторан: з'явилось відео
Вареники – популярна страва в ресторані

Ближче до свят у “Веселці” вигадують спеціальні страви, як от голубці з гарбузом. Ласують тут здебільшого американці або іноземці.

Джерело Телеканал новини «24»
31.01.2018

Facebook
Close