Місто і регіон

Туристична “краса”: ніжинські комунальники обирали між безпекою та естетикою | Ніжин

У Ніжині для запобігання виникнення нещасних випадків серед населення,  проводиться  розчистка трас повітряних ліній електромереж. Всі розуміють, що наближення гілок дерев на недопустиму відстань до електродротів становить загрозу життю людей. Контакт гілок дерев з електродротами повітряних ліній електропередач може привести до загибелі людей під цими деревами в сиру погоду, або виникнення пожежі в літню пору.

Але такі дії, в деякій мірі спотворюють природу. Так у Ніжині, по вулиці Богдана Хмельницького днями проводились роботи з обрізання гілок. Як наслідок, тепер перехожі бачать картину не з приємних. За коментарем ми звернулись до начальника УЖКГ та Б Анатолія Кушніренка.

  • Чи не краще було б зрізати ці дерева, не залишаючи «обрубки», а на їх місце посадити нові?
  • З точки зору естетики, звісно, було б краще. Але що на це сказали б нам екологи? Дерева ще не знаходяться в аварійному стані, а тому ми не можемо провести їх вирубку.

Тож, як би такі дії не обурювали ніжинців і не муляли око, картину доведеться споглядати ще декілька років, поки деревця не стануть аварійними. Нагадаємо, що на черговому засіданні виконкому заступник міського голови Григорій Олійник вже запропонував ідею в таких випадках вчиняти економічно.

«Дерево виростає до певного терміну, визначеного його віковими можливостями, а потім пропадає. Якщо по господарські відноситься, то дерево, яке має ще цінність, а потім буде пропадати, бажано видалити. З цього буде  зиск. Взамін необхідно буде посадити нове. Таким чином буде відбуватись оновлення зелених насаджень. А то ми дочекаємось поки воно стане аварійним, струхне, а потім не знаємо куди його дівати», – зауважив Григорій Миколайович.
Тож начальнику УЖКГ та Б було дане доручення  проаналізувати ситуацію по місту. Обстежити дерева без заяв громадян та виявлені дерева, які через рік – два створюватимуть загрозу – спиляти для того, щоб застосувати їх для виробничих потреб.

 

Марина Волинець

Фото Ігоря Волосянкіна

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close