Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Твоє серце холодніше: Супрун тролить тих, хто боїться сидіти на бетоні

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Cупрун спростувала черговий міф – цього разу про небезпеку сидіння на холодній поверхні.

Твоє серце холодніше: Супрун тролить тих, хто боїться сидіти на бетоні

На своїй сторінці у Facebook вона пояснила, що сидіння, скажімо, на бетоні, не є причиною запалення сечового міхура (циститу).

– Це судження не має під собою науково обґрунтованих доказів. Переохолодження чи запалення певної ділянки тіла дійсно може виникнути, якщо тривалий час знаходитися на вулиці в лютий мороз. Або ж, коли температура, навіть вища за 0, проте є велика вологість повітря та сильний вітер, котрий дме на відкриту частину тіла, – пише міністр.

За її словами, в усіх інших випадках, особливо за добрих погодних умов, дуже складно переохолодитися.

– Організм сам підтримує оптимальну температуру внутрішніх органів, тому ваш сечовий міхур та інші органи переважно захищені від перепаду температури. Сидіння на холодній поверхні може призвести до оманливого відчуття потреби частого сечовипускання. Це не шкодить здоров’ю. Ваше тіло реагує на холод, як подразник, тож коли ви зігрієтеся – неприємне відчуття зникне, – пояснила Супрун.

Вона переконує, що привід для хвилювань є тільки у випадку, якщо ви відчуваєте печіння або біль під час сечовипускання, проте “такі симптоми не пов’язані з холодною погодою чи поверхнею, на якій ви посиділи”.

– Вони найчастіше розвиваються внаслідок бактеріальних інфекцій – коли до сечового міхура або сечовивідних шляхів потрапляють бактерії, які викликають запалення. Холод не є провідником таких бактерій. Якщо у вас часто трапляється подібна проблема – двічі або тричі на рік – зверніться до лікаря і визначте необхідне лікування, – радить міністр.

Супрун зауважили, що неінфекційні причини циститу також трапляються – “це можуть бути, наприклад, деякі засоби контрацепції, травми, алергічні стани, певні ліки”.

Твоє серце холодніше: Супрун тролить тих, хто боїться сидіти на бетоні

Джерело ФАКТИ. ICTV
17.04.2018