Україна і світ

Трішки потерпіть. Вакарчук – про політичну кар’єру

Лідер гурту Океан Ельзи Святослав Вакарчук привідкрив завісу свого політичного майбутнього.

Трішки потерпіть. Вакарчук – про політичну кар’єру

Відомий український музикант Святослав Вакарчук відповів на питання британського журналіста Стіва Сакура у рамках проведення 15-ї Ялтинської європейської стратегії, що проходить з 13-го по 15-те вересня в Києві.

– Не чекайте від мене ніяких гучних заяв. Люди задають питання про моє політичне майбутнє. 27 років ці політики займаються політикою, але що ми бачимо? Що вони тільки крадуть. Їхній лозунг мав би бути таким – Нехай музиканти співають, а ми будемо продовжувати красти. Скажіть, що мені в цій ситуації залишається робити?

Ви можете вийти на вулицю і запитати людей, чи бачать вони справедливість? Я кажу про справжню справедливість звичайних людей. Ми бачимо справедливість тільки через затоновані вікна Мерседесів.

– Політика занадто брудна для тебе?
– Це ти так сказав. Я був на двох революціях. Я йшов на Майдан, щоб змінити правила. І що змінилось? Нічого! Нам потрібні справжні зміни! Всі ці люди, які зараз керують країною, вони немало для неї зробили, але я не бачу того, що вони можуть провести реформи, справжні реформи.

Чи очікувати мене в політиці? Трошки потерпіть. Найважливіше – це не просто говорити серйозні гасла, а бути мудрими і прагматичними. Ми хочемо розпочати спілкуватись зі звичайними людьми. Треба слухати людей, але не думаю, що політики це роблять.

– Якщо б ви мали владу, ви б переконали Володимира Путіна, що ви серйозний представник національних інтересів, з яким Путін не зможе гратися?
– Не треба ставити задачу переконати Путіна. Треба переконати своїх людей! Ми не повинні переоцінювати загрози, але маємо розуміти, що ключ на всі питання лежить в Україні. Треба зробити так, щоб люди хотіли жити в цій країні, щоб хотіли повертатися сюди.

– Рок-зірки не завжди ведуть зразковий образ життя. Чи готовий ти, що все твоє життя буде виставлено на показ?
– Це буде найлегший виклик, якщо увійти в цю гру. Якщо ви до цього не готові – то нема сенсу навіть сидіти в цьому кріслі. Я готовий. Я пишаюся тим, що зробив, і навіть помилки – це мій здобуток. І я готовий про них казати. Друге питання – інформацію можуть фабрикувати, але це не головне. Якщо на кону стоїть майбутнє твоєї країни, а ти кажеш, що ти не готовий – то це не патріотична позиція.

– Коли ви нам скажете, чи готові йти в президенти?
– Мені багато що подобається у музиці та житті, але найбільше – це тримати у напрузі (посміхається – Авт.). Я не можу приймати таке рішення, спілкуючись з журналістом.

Джерело ФАКТИ. ICTV
15.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: