Місто і регіон

Тренінг «Реалізація проектів з підвищення енергоефективності по моделі ЕСКО»

21 лютого 2018 року у Житомирі пройшов четвертий дводенний тренінг «Реалізація проектів з підвищення енергоефективності по моделі «ЕСКО» в рамках проекту «Польсько-норвезька допомога із підвищення енергоефективності в Україні».

До участі у тренінгах запрошено представників малих та середніх українських міст-підписантів Угоди мерів.Виконавчий комітет Ніжинської міської ради був представлений сектором енергоефективності, енергозбереження та інноваційної діяльності відділу інвестиційної діяльності та розвитку інфраструктури Кравчук Т.І. та Кресан В.В.

Директор департаменту економічної політики Житомирської міської ради М. Костриця, ​зазначив про важливі напрямки роботи міста у напрямку сталого енергетичного розвитку, координатор проекту ​з боку головного партнера ​Асоціації Польських Міст А. Стахов’як ознайомила учасників з основними досягненнями проекту, директор Агенції розвитку міста Б. Пахолюк, пре​зентував​ досвід міста у сфері підвищення енергоефекти​в​ності, а також представив концепцію проекту ​будівництва ​громадської пральні, яку місто планує реалізувати в рамках ​договору про ​публічно-приватне партнерство.

Місто Житомир активно реалізує угоди спільного користування​ (сервітуту) ​ в рамках яких,​ минулого року введено в експлуатацію одну ГЕС та ще в планах 2​ ​ГЕС загальною вартістю 4,2 млн. Євро.​ Окрім того, в 2014—2015 роках місто реалізувало проект будівництва електростанції на полігоні ТПВ вартістю 1,5 млн Євро.

Радник проекту з правових питань С. Сільченко детально зупинився на питаннях правових засад реалізації енергосервісних проектів у бюджетному секторі, особливостях процесу закупівлі послуг з енергосервісу та основних етапах реалізації таких контрактів і ризиків, пов’язаних із цим процессом. Учасники тренінгу розв’язували практичні вправи із вирішення умовних проблемних ситуацій, що можуть виникнути в процесі впровадження енергосервісних контрактів у бюджетному секторі.
Заступник міського голови міста Кобилка(Польща) пан П. Грубек. Місто активно впроваджує проекти публічно-приватного партнерства, у тому числі з підвищення енергоефективності. Про досвід Норвегії в реалізації проектів підвищення енергоефективності по моделі ЕСКО розповіла Е.Будал, експерт з технічного управління будівлями. Демонстраційний візит в Житомирський ДНЗ№63 ознайомив учасників тренінгу з результатами впровадження заходів з енергозбереження (встановлення ІТП, сонячних колекторів та інших енергозберігаючих заходів).

Тренінг «Реалізація проектів з підвищення енергоефективності по моделі ЕСКО» Тренінг «Реалізація проектів з підвищення енергоефективності по моделі ЕСКО»

Тренінг «Реалізація проектів з підвищення енергоефективності по моделі ЕСКО»

Джерело: Ніжинська міська рада

Джерело: Уездные новости
01.03.2018