Україна і світ

Томос для України: екзарх Даниїл розповів, коли можуть ухвалити офіційне рішення

Томос для України: екзарх Даниїл розповів, коли можуть ухвалити офіційне рішення

Екзарх Вселенського патріарха в Україні, архієпископ Даниїл Памфілійський зі США висловив сподівання, що сьогодні, наприкінці Синоду в Стамбулі буде прийнято позитивне рішення щодо надання Томосу Україні.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

За словами екзарха, обговорення у Стамбулі триває, і він припустив, що офіційне рішення може бути ухвалене до кінця сьогоднішнього дня.

Доповідь пройшла чудово, ми провели зустріч із патріархом, а сьогодні зранку продовжуємо. Надіємося, що до кінця дня буде офіційне повідомлення. Доповідь була сприйнята чудово. Я думаю, всі були зацікавлені українським питанням, було багато питань і відповідей. Так що думаю, що буде щось позитивне. Буде ще продовження доповіді і обговорення. Думаю, за кілька годин ви почуєте результати,
– сказав Даниїл.

Зазначимо, екзарх Даниїл перебував у Києві в межах підготовки до надання автокефалії українській православній церкві і разом зі своїм колегою звітує з цього питання на засіданні Синоду Константинопольського патріархату.

11 жовтня – третій і останній день триденного засідання Синоду.

Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі (Константинополі) розпочалося засідання Синоду Вселенського патріархату. Тривати він має упродовж трьох днів і під час нього може бути надано дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви в Україні.

24 канал писав, що раніше з’явилась заява митрополита Австрійського та екзарха Угорщини Арсенія (Кардамакіс) щодо перенесення ухвалення рішення про надання Томосу для України. Він зазначив, що відповідне рішення Вселенський патріархат Константинополя ухвалить лише тоді, коли настане “відповідний час”.

Водночас, речник УПЦ КП Євстратій Зоря назвав повідомлення про відкладення автокефалії фейком, адже митрополит Австрійський ніяк не міг до розгляду питання заявити про рішення, що справу про надання Томосу для України відклали.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники слухатимуть звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні ймовірно й нададуть дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об’єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Православна автокефальна церква та УПЦ Київського патріархату мають самоліквідуватися і долучитися до новоствореного релігійного об’єднання.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

ЯК розгортаються події навколо надання томосу україні: хроніка

 • 00:40
  11 жовт

  Ми живемо в історичний момент, – Митрополит Гальський про Томос для України

 • 10 жовт
  2018

  Томос для України: коментар представників Вселенського патріархату

 • 9 жовт
  2018

  За крок до Томосу: як будуватимуть Українську єдину помісну церкву

 • 8 жовт
  2018

  “Автокефалію має давати патріарх Кирил”: РПЦ звинувачує Україну у зв’язках з “розкольниками”

 • 7 жовт
  2018

  Надання Томосу Україні: ще одна церква заявила про підтримку РПЦ

 • 6 жовт
  2018

  Частина Московського патріархату хоче, аби Україна отримала Томос, – Парубій

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: