Новини Чернігова

Тихе ув’язнення: як чернігівці потрапили в пастку ліфта

Тихе ув’язнення: як чернігівці потрапили в пастку ліфта

Заручники у власних оселях. У Чернігові старенькі та малеча не виходять на вулицю по кілька тижнів. Паралізована багатоповерхівка через несправний ліфт.

— Він не працює, можете перевірити і нікого немає: ні з ЖЕКу, ні з ліфтового господарства.

Сміх крізь сльози. Мешканці цього будинку понад два тижні живуть без ліфта. Зізнаються, тридцять років ліфт працював без жодних проблем, а почав ламатися, щойно в місто прийшло нове підприємство, яке обслуговує ліфти.

— Тридцять років працював ліфт, 30 років. Поки не поміняли на новий.

Зоя Кривошея понад два тижні свіжим повітрям дихає з балкону, а природою милується через шибку вікна.

«От ліфта немає і снігу немає, я залюбки пішла б гуляти», — заблокована мешканка будинку Зоя Кривошея.

Її сусідка з сьомого поверху – бабуся Аза на вулиці теж не була більше двох тижнів. Та терпіти більше не може – настав час відвідувати лікаря.

«На прийом до лікаря треба йти і за часом, і просто перевіритися. Ну, неможливо. Туди спустишся, а назад неможливо. От ідеш отак», — заблокована мешканка Аза Лазарева.

Людмила Лісова нині заспокоює доньку. Вона просиділа в ліфті понад годину. Спізнилася до школи та перелякалася.

«Я в ліфті застрягла, каже мені. Питаю: «Боїшся?» — «Наче ні. Але страшно. Світло є, але миготить», — мешканка будинку Людмила Лісова.

Страждають без ліфта і ці мешканці будинку. Раніше з п’ятого поверху їх вигулювали тричі на день. Нині обмежуються одним ранковим гулянням.

-Піднімаю, на руки беру. Оцей у мене вже старенький – йому вже 9 років. Беру і його, і так з перемінним успіхом піднімаюсь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Управлінню ЖКГ не вистачає 6 мільйонів на ліфти

І так протягом січня понад п’ять будинків з однаковими проблемами. Замість справного ліфта мешканцям пропонують телефонувати до кол-центру. Спробуємо й ми.

-Ваша позиція в черзі. Прогнозований час очікування – дві хвилини. Дякуємо за терпіння.

Терпіння не вистачає – їдемо шукати організацію, що мусить обслуговувати ліфти. Підприємство «Центрліфт» витіснило попередників два роки тому. В орендованому приміщенні – нікого.

Заступник міського голови, що відповідає за комунальну сферу, пояснює: тендер вони виграли, бо запропонували найнижчу вартість своїх послуг. Чому в місті зупинилися ліфти, чиновник з’ясував.

«Ну, організація, що обслуговувала ці ліфти, мала своє обладнання, починаючи від котушок, електронне обладнання – це вони виробляли, і вони начебто монополісти, а зараз обслуговує ліфти інша організація. У них якісь конфлікти, що ця не може придбати це обладнання в них», — заступник міського голови Андрій Черненко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові знову зростуть тарифи

Нова організація, яка взялася за обслуговування чернігівських ліфтів, не очікувала такої кількості поломок. А відтак не встигає укладати договори з підрядниками на ремонт ліфтових кабін і моторів

«До кожного ліфта підхід окремий, є запитання, наприклад, щодо ремонту електродвигунів. Згорів – його треба віддавати спеціалізованій організації на перемотку – це час займає. Для уникнення негативних наслідків», — заступник директора обслуговуючого підприємства Ірина Данилова.

Допоки готувався сюжет, ліфт на Київській, 6 таки полагодили. А члени виконкому такої безгосподарності підприємства «Центрліфт» не помітили і на засіданні підтримали підвищення тарифу, причиною якого стало здорожчання послуг на обслуговування ліфтів. Тепер за таку послугу мешканцям доведеться платити ще більше.

01.02.2018
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Facebook