Україна і світ

Тиранії не люблять, коли їх висміюють, – блогер про заборону фільму “Смерть Сталіна”

Тиранії не люблять, коли їх висміюють, – блогер про заборону фільму "Смерть Сталіна"

У забороні Міністерства культури РФ на прокатне посвідчення британського фільму “Смерть Сталіна” немає нічого дивного, адже державам із лідерами-тиранами важко сприймати сатиру і висміювання.

Про це у своїй колонці на The Times пише оглядач Девід Аароновіч. До слова, журналісту сатирична комедія про тоталітарного диктатора сподобалася.

Історичні прототипи головних героїв кінострічки “Смерть Сталіна” – Хрущов, Берія, Жуков, Молотов, яких зіграли відомі голлівудські актори, – стали “серцем людожерської тиранічної держави”, вождя якої вони до нестями боялися, і тепер нарешті від нього звільнилися. У цьому, на думку Аарановіча, головна правда картини.

Причини, які змусили російську владу скасувати реліз фільму, наводилися найрізноманітніші: говорилося, зокрема, що картина вийшла у невідповідний час, оскільки країна готується до святкування 75-ї річниці перемоги у Сталінградській битві; що “Смерть Сталіна” є “спланованою провокацією”, без уточнень, хто ж її спланував і що хотіли спровокувати; і, нарешті, що вона “очорнює пам’ять про громадян СРСР, які перемогли нацизм”, продовжує колумніст. Найбільше Аароновіча потішила реакція заступника голови комітету Держдуми з культури Олени Драпеко, яка заявила, що фільм є “абсолютним пасквілем”. “Дивна якась виходить критика, адже слово “пасквіль” якраз і означає пародію або сатиру, саме так режисер “Смерті Сталіна” і позиціонує свою роботу”, – іронізує журналіст.

Росія, звичайно ж, не самотня в тому, що з великими труднощами перетравлює сатиру. Її не можуть сприймати тиранії в усьому світі,
– констатує автор.

Наприклад, у 2014 році Північна Корея розпочала справжню “кібервійну” з корпорацією Sony через комедії про Кім Чен Ина “Інтерв’ю”, а за вісім років до цього низка арабських країн заборонила прокат фільму британського коміка Саші Барона Коена “Борат”, визнавши його образливим, пояснює Аароновіч.

Хоч “жахлива правда про злодіяння Сталіна” насправді перестала бути таємницею ще у 1956 році, коли Микита Хрущов на XX-му з’їзді КПРС виголосив свою знамениту промову, розвінчавши культ особистості вождя, однак це знання не заважає росіянам досі “обожнювати” тирана, продовжує оглядач. Так, за результатами соціального опитування, проведеного в РФ минулого літа, саме Сталін зайняв перше місце у списку найвидатніших людей планети, обійшовши президента Росії Володимира Путіна, який опинився на другій сходинці.

Мимоволі думаєш: пощастило все-таки дядечкові Йосипу, що він уже помер, бо ж Путін дуже не любить бути другим,
– жартує блогер The Times.

Джерело Телеканал новини «24»
26.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close