Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Тіла померлих кримських татар викидали просто із вагонів, — Барієв

Тіла померлих кримських татар викидали просто із вагонів, — Барієв

У 1944 році радянська влада назвала кримських татар зрадниками та примусово висиляла їх зі своїх домівок. Близько 200 тисяч людей, наче худобу у товарних вагонах вивозили на Урал та Азію. За офіційними даними, кожен четвертий загинув у дорозі.

Ці події торкнулися й моєї родини, зокрема і моїх батьків. Мою маму у шестирічному віці разом з моєю бабусею два місці перевозили із станції Курман до Ферганської області, розповів член Меджлісу кримськотатарського народу Іскандер Барієв в прямому ефірі 24 Каналу. 

Він розповів, що про дитячі спогади мами, а саме це нестача повітря у вагонах, було так багато народу, що дітей спеціально піднімали вище, аби подихали повітрям.

Моя мати згадує, як побачила через віконце вагона квітучий бузок і в цей момент їй здавалось, що вони проїжджали Україну, – зазначив Барієв. 

Іскадер Барієв пригадує розповіді мами про те, як вмирали люди у вагонах і їх просто викидали, адже зберігати тіла померлих було заборонено.

“Моя бабуся була висококваліфікованим лікарем і саме через це вони не померлих з голоду. У містах, куди їх депортували, не було лікарів і люди ходили до бабці за допомогою та віддячували їжею, – розповів член Меджлісу кримськотатарського народу.

Нагадаємо, що життя 191 тисячі кримських татар зруйнувала радянська влада під час депортації народу у 1944 році. 46% із них загинули під час примусового відселення. А Володимир Гройсман заявив, що депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч людей.

Джерело Телеканал новини «24»
18.05.2018
ПОДІЛИТИСЬ