Україна і світ

“Тепер додався ще й хлор”: Тимчук назвав причину другого хімвикиду на “Кримському титані”

"Тепер додався ще й хлор": Тимчук назвав причину другого хімвикиду на "Кримському титані"

Причиною другого викиду небезпечних хімічних речовин на заводі “Титан” в окупованому Криму могла стати професійна недбалість місцевих співробітників, рятувальних служб та неправильні вказівки російської влади на півострові.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав координатор “Інформаційного спротиву” Дмитро Тимчук.

За його словами, російські пропагандисти почали розганяти інформацію, що 13 вересня в районі Армянська “раптом” відбувся “повторний викид хімічних речовин”, внаслідок чого в самому місті і прилеглих районах введено режим надзвичайного стану.

Тимчук додає, що зараз російські окупанти в Криму починають просувати версію, що причиною погіршення екологічної ситуації міг стати “викид хімречовини з території України”. У той же час, факт, що у прилеглих районах Херсонської області немає жодного об’єкту, здатного представляти хоч найменшу хімічну загрозу, ігнорується.

“Людей підводять до думки, що Україна спеціально щось застосувала. І багато хто повірить, як вірять в “американські випромінювачі”, для захисту від яких потрібні шапочки з фольги”, – переконаний експерт.

На думку Тимчука, причина нового викиду – в іншому. За інформацією групи ІС від джерел в Армянську, які працюють на заводі “Кримський титан”, причиною погіршення екологічної ситуації могло стати звичайне головотество місцевих чиновників окупаційної адміністрації і “надзвичайників” РФ.

Окупаційна влада дала команду засипати “чим завгодно” кислотні відстійники, щоб виключити розліт токсичного пилу. Виконуючи команду, місцеві умільці, серед іншого, використовували для засипання хлорне вапно. Яке вступило в реакцію з речовинами з відстійника, що призвело до виділення хлору,
– певен Тимчук.

Що таке ТОВ “Титанові інвестиції”?Великий хімзавод розташований в Армянську. Раніше називався “Кримський титан”. Завод виробляє діоксид титану, що використовується при виготовленні товарів лакофарбової галузі, пластмас і виробів на їх основі з високими термічними властивостями (віконний пластик, предмети побуту, деталі автомобілів, машин і техніки), а також каучуку, лінолеуму, паперу, картону та шпалер. Нагадаємо, на півночі окупованого Криму знову зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин у повітрі. Так, перевищено допустиму концентрацію хлористого водню і сірчистого ангідриду.

хроніка подій

 • 15 вер
  2018

  Хімвикид в Армянську: у мережі опублікували нові фото страшних наслідків

 • 15 вер
  2018

  Винні українці, бо не дали воду для заводу, – колишній працівник “Титану”

 • 15 вер
  2018

  У Криму міг статись новий хімічний викид: є перевищення норми шкідливих речовин

 • 14 вер
  2018

  Хімвикид у Армянську: окупанти запроваджують надзвичайний стан

 • 27 серп
  2018

  Предмети за ніч вкрилися іржею: в окупованому Криму нове екологічне лихо

Джерело Телеканал новини «24»
16.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: