Україна і світ

Сюжет на телеканалі Euronews змусив знову заговорити про дезінформацію

Сюжет на провідному європейському телеканалі спричинив скандал. На це вже відреагували країни-члени ЄС.

Матеріал із Криму телеканал Euronews розмістив на своєму сайті. Це була історія про те, як російські солдати навчали школярів у Євпаторії як знешкоджувати сухопутні міни. Військові показували та розказували про пояси смертників, саморобні вибухові пристрої та замасковані бомби. Це був так званий відкритий урок, його завдання – заохотити дітей ставати мінерами.

“Ми хотіли зацікавити школярів, аби надалі вони йшли служити за контрактом”, – розповів командир 68 морського інженерного полку РФ.

А ще Euronews показав, що батьки і діти були у захваті від ініціативи Міноборони Федерації.

Мені сподобались саморобні вибухові пристрої, розбір міни та закопування міни,
– зауважив школяр.

У двохвилинному відео не було жодного слова про те, що Крим – це частина України окупована Росією. У англомовній версії сайту слова Україна взагалі не було, у російськомовній версії був лише один абзац, що нібито Росія приєднала півострів у 2014 році.

Відео для цього матеріалу телеканал Euronews взяв у інформагентства Reuters. І от що цікаво у Reuters у поясненні до цього відео теж не була згадана Україна.

Цим фактом обурені і в Міністерстві закордонних справ. Речниця відомства Мар’яна Беца написала про це на своїй сторінці у Twitter.

“Репортажі повинні ґрунтуватися на фактах. Крим – незаконно окупований Росією. Ми наполягаємо, щоб Euronews виправив статтю, згідно з законом”, – йдеться в повідомленні.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічус взагалі назвав матеріал Euronews промиванням мізків. Його теж обурило, що в матеріалі не вказано, що Крим – це окупована частина України. Справа набрала розголосу і докотилася до Брюсселю, там представник України в ЄС розіслав скарги спочатку на адресу Euronews і до європейських інституцій, адже якщо журналісти не вказують, що Крим – це частина України, вони дезінформують свого глядача.

Після обурення критиків та звернень дипломатів Euronews та Reuters свої тексти відредагували та вказали що Крим – це частина України хоча і анексована Росією.

Повний випуск програми “Крим. Реалії” дивіться сьогодні на 24 Каналі о 17:30. Не пропустіть!

Джерело Телеканал новини «24»
27.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close