Україна і світ

Схиляються до більш силового сценарію, – Ситник про анонсовану йому підозру

Схиляються до більш силового сценарію, – Ситник про анонсовану йому підозру

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник прокоментував інформацію, яка напередодні з’явилась у ЗМІ про те, що генеральний прокурор Юрій Луценко має намір найближчим часом оголосити йому підозру.

Про це він сказав у прямому ефірі 24 Каналу.

Зокрема, Артем Ситник нагадав, що є такі подання, які генпрокурор Луценко анонсував, але так і не вніс.

Україна, мабуть, єдина з європейських країн, в якій генпрокурор анонсує про підозри і подання, які він вноситиме… На жаль, велика проблема для України, коли головний правник держави – це більше політик, ніж генеральний прокурор,
– зазначив директор НАБУ.

Він наголосив, що Антикорупційне бюро, в свою чергу, ніколи не анонсувало, коли і кому вручатиме підозру.

Водночас Ситник, що Луценко як генпрокурор єдина посадова особа, яка може підписати йому підозру у силу вимог закону.

На питання ведучого, що далі, якщо у понеділок, 17 вересня, генеральний прокурор таки підпише підозру, гендиректор НАБУ відповів, що в такому випадку його, скоріш за все, відсторонять від посади.

Але, чесно кажучи, після епопеї з призначенням аудитора від парламенту, все ж таки думав, що мене намагатимуться усунути через аудит. Три місяці пройшло після того, як була сформована комісія по аудиту, жодного дзвінка і звернення не було і в мене було відчуття, що, все ж таки, вони схиляються до більш силового сценарію – оголосити підозру, відсторонити, принаймні на період перед виборами… Думаю, тут питання не стільки в покаранні, як в тому, щоб якомога швидше все це зупинити, мається на увазі розслідування, які ми проводимо,
– заявив Артем Ситник.

Він припустив, що анонсування йому підозри Луценком саме зараз пов’язане з гучними розслідуваннями, які проводить НАБУ.

“Можливо, рік тому розслідування не такі болючі були, але зараз – перед виборами – дуже великий прогрес зроблений у справі “Роттердам+”, – уточнив керівник НАБУ, додавши, що закінчення розслідування у цій справі вже близько, хоча конкретні терміни називати відмовився.

Дивіться повне відео інтерв’ю з Артемом Ситником в ефірі 24 Каналу:

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що не відкидає свого затримання у справі про так зване розголошення таємниці слідства ще 5 вересня.

Джерело Телеканал новини «24»
15.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: