Україна і світ

Свідомість бере верх: як громади переходять до Київського патріарху

Понад 120 громад за 4 роки перейшли з Московського патріархату у Київський. З початком війни люди відмовляються слухати російську пропаганду.

Есксперти прогнозують, таких парафій щоразу буде більше.

За різними оцінками до єдиної української помісної церкви за різними оцінками змінити юрисдикцію готові від 30 до 50% громад УПЦ МП.

У Московському патріархаті, щоправда, такі цифри не визнають, кажуть, що їх покинуло всього 5 громад. І, звісно ж, погрожують, щодо надання українській церкві автокефалії спричинить масові конфлікти в Україні.

У невеличкому селі Лішня на Тернопільщині два роки тому місцеві виявили бажання перейти з православної церкви Московського патріархату до Київського патріархату.

У будівлі церкви, яка належала громаді – з тих пір править священик Київського патріархату. Про рішення священного синоду щодо автокефалії тутешнім парафіянами повідомляє особисто Філарет.

Він приїхав урочисто освятити капличку-пантеон загиблим воїнам. Якби не українські воїни, наголосив Патріарт, і томос був би неможливим.

Яке відношення їх смерть має до цієї перемоги. Якби вони не захищали Україну, і Україна якби втратила свою державність то ніякого неі Томоса, ні автокефалії не було б,
– сказав Патріарх Київський і всія Руси-України Філпрет.

Село Лішня розташоване за декілька десятків кілометрів від Почаєва, де знаходиться знаменита Лавра, яку орендує православна церква Московського патріархату.

Тож у цьому регіоні УПЦ МП має сильний вплив. У церкві, яка перебуває під юрисдикцією Москви, з журналістами спілкуються неохоче. Кажуть, до рішення священного синоду ставляться нейтрально.

А у містечку Кременець під головним храмом Київського патріархату зібралося чимало людей й усі радіють автокефалії.

Містечко невелике, а куми, знайомі і одні між одними – одні ходять в ту церкву, інші в ту церкву. І звичайно що ж свідомість бере верх і люди бачать, що в незалежній Україні, вільній Україні має бути своя церква і своя правда,
– розповіла жителька Кременця Руслана Івашкевич.

Філарет зазначив, що примусом переходитити до української Єдиної помісної церкви нікого не будуть змушувати. Але сподівається, що чимало єпископів з церкви московського патріархату приєднаються. Принаймні, десятеро про це уже заявили.

Ті ж громади і єпархії, які не захочуть добровільно приєднатися до української церкви, законної, визнаної не будуть мати права називатися української церквою, але будуть мати право на існування в Україні, але як Російська православна церква,
– заявив Філарет.

Тим часом, соціологи порахували: від 29% – а за іншою статистикою навіть усі 50% парафій – готові змінити юрисдикцію на користь Української помісної церкви.

Фізично Томос українська православна церква отримає в листопаді, кооли відбудеться наступне засідання синоду в Константинополі.

До того часу українська церква повинна зібрати собор для об’єднання українських церков. А також обрати голову Єдиної помісної церкви, йому і мають вручити документ.

Джерело Телеканал новини «24»
12.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: