Місто і регіон

Стихійна торгівля у Ніжині: робота поліції та коментар продавців | Ніжин

Стихійна торгівля у Ніжині по вулиці Московська вздовж центрального ринку не одноразово ставала приводом для бесід на оперативних нарадах у міськвиконкомі.

Це питання зачіпає чи не кожного жителя міста. Одні прагнуть вторгувати бодай пару гривень, як додаток до пенсії, інші ж бажають впорядкування території і дотримання умов благоустрою.

16 листопада журналісти нашого видання стали випадковими свідками роботи працівників Ніжинського відділу поліції, які спілкувались з «нелегальними» продавцями власної продукції. Про що поліцейські вели бесіду з продавцями ми вирішили запитати особисто у них.
Старший дільничний офіцер Ніжинського відділу поліції, капітан поліції Ігор Бувайлик та дільничний офіцер Ніжинського відділу поліції, капітан поліції Сергій Марченко розповіли: «Щоденно ми проводимо перевірки на предмет стихійної торгівлі по вулиці Московській вздовж центрального ринку. Ось і сьогодні ми ведемо профілактичні роботи, адже торгівля заборонена чинним законодавством. Ми радимо людям зайти на площу ринка і торгувати на спеціально відведених місцях. Найчастіше торгують жінки літнього віку, аби мати «зайву» копійку до пенсії.
Результат нашої роботи ви можете побачити на власні очі, вулиця майже порожня і тільки поодинокі жінки торгують сьогодні».
 Зрозуміло, що ці літні жінки не являються злісними порушниками законодавства. Необхідність торгувати зумовлена тим важким становищем, в якому знаходяться пенсіонери на сьогодні. Одна з жінок, яка торгувала власними буряками і сушкою згодилася надати нам пояснення, що саме спонукало її заробляти таким чином кошти. Пенсіонерка Віра розповіла: «Плата на ринку за торгове місце складає шість гривень за день. Може для когось це не велика сума, але я живу на одну пенсію і можу вторгувати за день лише близько 20-30 гривень. Та і жодних зручних умов на ринку не має, якщо йде дощ нас заливає… За що платити? Коли будували ринок нам обіцяли зробити плату по одній гривні, а натомість шість. Впорядкуйте місце, зробіть накриття і ми будемо бачити за що платимо…».

Слід зазначити, що за останній період темпи і об’єми стихійної торгівлі значно знизилися і це неабияк вплинуло на загальний вигляд даного відрізку території.

Лілія Журко

Джерело: Нежатин
17.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *