Місто і регіон

Став відомий розмір нової мінімальної зарплати | Ніжин

Експерти впевнені: в 2018 році мінімальна зарплата має зрости як мінімум на рівень інфляції.

У січні 2017 року Кабінет міністрів в два рази підвищив мінімальну зарплату – з 1600 до 3200 гривень. В цьому році мінімалку українцям піднімати більше не будуть, однак, як заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, вже в наступному році мінімальну зарплату можуть проіндексувати.Розібрався, як і коли можуть переглянути мінімальну зарплату в Україні.

«Середня заробітна плата по країні до кінця року перевищить 7000, мінімальна заробітна плата – 3200. Але в наступному році мінімальна заробітна плата зросте. Ми все будемо робити для того, щоб економічне зростання призвело до збільшення доходів громадян», – заявив прем’єр.

До кінця року мінімальна зарплата становитиме всього 45% від середньої. Наступного року її необхідно піднімати, впевнена старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень при НАН Лідія Ткаченко. При цьому експерт відзначає: як повинна зростати мінімальна зарплата після того, як її «відв’язали» від прожиткового мінімуму, сказати складно.

«Коли у нас уряд в минулому році вирішив відірвати мінімальну зарплату від прожиткового мінімуму, він не придумав, чим це замінити. Потрібне нове рішення, на що орієнтуватися, як тепер встановлювати мінімальну зарплату. Об’єктивно кажучи, добре, коли мінімальна зарплата – 60% від середньої. Тоді було б більше стимулів працювати на будь-якій роботі. Але потрібно дивитися, як відрізняються умови праці, який характер роботи. Правильно буде, якщо не сам уряд вирішить, а щоб перед цим провели консультації з соціальними партнерами», – розповідає Лідія Ткаченко.

«Об’єктивно кажучи, добре, коли мінімальна зарплата – 60% від середньої. Тоді було б більше стимулів працювати на будь-якій роботі. Але потрібно дивитися, як відрізняються умови праці, який характер роботи. Правильно буде, якщо не сам уряд вирішить, а щоб перед цим провели консультації з соціальними партнерами», – розповідає Лідія Ткаченко.

До слова, в законі «Про державні соціальні стандарти» сказано: мінімальні доходи українців повинні рости як мінімум на рівень інфляції. При цьому Нацбанк прогнозує, що в наступному році ціни виростуть на 8%. Щоб компенсувати інфляцію, мінімалка в 2018-му має зрости як мінімум до 3456 гривень.

Відзначимо, індексацію соціальних стандартів уряд заморожував в 2014 і 2015 роках. В результаті зростання цін значно «обігнав» зростання мінімальних зарплат і пенсій. «Кумулятивна інфляція була достатньою високою. Вона склала за кілька років 70%. Для того, щоб реальні доходи зросли – соцстандарти мали збільшитися на 70%. Що стосується більш усередненого показника, це рівень інфляції за станом трьох років діє до: 2014, 2015 і 2016. Кумулятивний рівень інфляції перевищить позначку в 90%. Для того, щоб українці як мінімум не втратили свої доходи, повинні отримувати доходи в 1,9 рази більше», – пояснює виконавчий директор фонду блайзерів Олег Устенко.

Джерело: zik.ua

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
14.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook