Україна і світ

США втратили важіль тиску на Україну, схваливши надання їй “Джавелінів”, – політолог

США втратили важіль тиску на Україну, схваливши надання їй "Джавелінів", – політолог

Хоч ракетні комплекси Javelin, надання яких Україні схвалила адміністрація Дональда Трампа, і призведуть до збільшення втрат з боку РФ на Донбасі, однак це озброєння – не єдиний спосіб зміцнення українських протитанкових можливостей. До прикладу, оборонна промисловість України випускає цілком дієві протитанкові ракети, які коштують у кілька разів дешевше.

Про це у статті для The Washington Post розповідає політолог у Бостонському коледжі Ендрю Боуен.

В експерта викликає побоювання той факт, що ракети Javelin можуть потрапити до ворога.

“У звітах зазначається, що вони (“Джавеліни” – “24”) повинні залишатися в центрі України, під пильним наглядом американських інструкторів. Навіть якщо їх доведеться застосувати для придушення прориву російських збройних формувань, ще питання, чи вдасться розгорнути протитанкові комплекси досить швидко або у досить великій кількості, щоб змінити хід конфлікту. Не кажучи вже про те, що нинішній конфлікт ведеться, в основному, з використанням артилерії”, – зауважує автор статті.

Відповідь Москви на поставки озброєння США в Україну, за найбільш вірогідним сценарієм, – це загострення конфлікту на Донбасі. І не лише там, акцентує увагу Боуен. Він застерігає, що, на відміну від 2014 року, ризик ескалації не прив’язаний тільки до України. Це дає Кремлю перевагу у виборі, де і як відповісти, йдеться у публікації.

Росія схильна використовувати неконвенціональних дійових осіб, таких як мережі організованої злочинності, у несподіваних місцях. Зміцнення своєї ролі в Сирії, нарощування тиску в країнах Балтії або формування якогось нового плану в Афганістані – всі ці опції доступні для РФ. Америці це дає додаткову причину розглянути ситуацію під усіма кутами, а також всі можливі відповіді Росії,
– пояснює Боуен.

Окрім цього, схваливши постачання “Джавелінів”, США, ймовірно, “втратили важіль тиску на Україну”, який міг би змусити її здійснити давно обіцяні зміни у внутрішній політиці, на зразок боротьби з корупцією, констатує політолог.

Нагадаємо, у грудні США ухвалили рішення про постачання в Україну оборонного озброєння. Тож у Києві очікують на протитанкові комплекси “Джавелін”. Посол США в Україні Марі Йовановіч запевнила, що вони дістануться Україні абсолютно безкоштовно.

Джерело Телеканал новини «24»
06.02.2018

Facebook
Close