Україна і світ

Справи ГПУ – піар, НАБУ ж – просто працює: Ситник жорстко відповів Луценку

ГПУ готує підозру керівнику Антикорупційного бюро Артему Ситнику – чутки про це ходили ще з кінця серпня 2018 року. Журналісти посилалися на джерела в Генпрокуратурі. 14 вересня генпрокурор Юрій Луценко офіційно це підтвердив. Щоправда, зробив це під час ток-шоу на телеканалі, який підконтрольний президенту Петру Порошенку.

Звинувачують керівника НАБУ у розголошенні конфіденційної інформації під час “зустрічі не для запису” з журналістами. Цікаво, що очільникові Спеціалізованої прокуратури Назарові Холодницькому за схожим звинуваченням висунули лише догану.

З медійниками Артем Ситник спілкувався у травні 2017 року. Розповідав їм, зокрема, про справу щодо незаконного збагачення прокурора АТО Костянтина Кулика. І процитував телефонну розмову його цивільної дружини Ірини Німець з подругою. До заяв, які пролунали від Луценка, Ситник був готовий і заявив: закрита зустріч із журналістами була, але таємниць слідства – не розголошував.

Повне відео інтерв’ю Артема Ситника 24 каналу:

Чому Артему Ситнику готують підозру, а антикорупційний прокурор Назар Холодницький у схожій справі відбувся лише доганою – пояснив Юрій Луценко. За його словами, кваліфікація справ різна: “Пан Холодницький вів розмови із фігурантом справи, в ході яких він передавав відомості про саму справу. Стосовно ж пана Ситника, то він дослівно читав матеріали НСРД, які несли дані, що принижують честь прослуховуваних осіб”.

Пряму мову Юрія Луценка можна побачити на цьому відео:

Проте зацікавилася Генпрокуратура не лише директором НАБУ, але й журналісткою програми “Схеми” Наталкою Седлецькою, яка є свідком у цій справі. Зараз вона оскаржує рішення суду надати Генпрокуратурі доступ до інформації з її телефону. Згідно з Кримінальним кодексом, журналістів не можна допитувати як свідків. Адже так можна розкрити джерела інформації, а їх охороняє закон. Крім того, Седлецька у розслідуваннях програми “Схеми” викриває корупцію і влади, і опозиції.

Про ситуацію з журналістками Наталкою Седлецькою та Крістіною Бердинських – дивіться відео:

Роботу НАБУ не лише гальмують, але й намагаються дискредитувати, запевняє Артем Ситник. Поширюють неправдиву інформацію. Наприклад, про підозру нардепу Олегу Ляшку. Розслідування щодо головного радикала є, але до підозри не дійшло. Це ж стосується, за словами Ситника, і повідомлень про інші резонансні справи. Цього тижня з’явилася інформація про провадження щодо міністра юстиції Павла Петренка, нардепа Антона Геращенка. Але підозру поки готують хіба керівнику відділу СБУ Павлу Демчині.

А тиснути на бюро почали після затримання сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та заступника міністра Сергія Чеботаря у справі постачання неякісних рюкзаків для Нацгвардії. Її, в результаті злили. Спеціалізована антикорупційна прокуратура вивела Авакова-молодшого та Чеботаря з-під підозри. А підприємець, який шив рюкзаки, отримав два роки умовно.

Справи ГПУ – піар, НАБУ ж – просто працює: Ситник жорстко відповів Луценку
Артем Ситник вважає роботу НАБУ ефективною, а увагу до себе генпрокуратури – компліментом

Артем Ситник активність ГПУ для себе вважає компліментом. НАБУ ефективне, тому корупціонери і бояться. Проте, якщо підозру йому таки вручать, то до відсторонення від посади готовий.

Джерело Телеканал новини «24»
16.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: