Україна і світ

Справа “Гостинного двору” у Києві: суд виніс рішення

Справа "Гостинного двору" у Києві: суд виніс рішення

Київський апеляційний господарський суд підтримав позицію прокуратури Києва та повернув державі будівлю “Гостинного двору”, що розташована на Контрактовій площі у Києві.

Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За його словами, з 1994 року будівля “Гостинного двору” перебувала в оренді приватної структури – ПАТ “Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство “Укрреставрація”. Мова йде про приміщення площею 9433 метри квадратних.

“За умовами договору орендар взяв на себе повну відповідальність за збереження пам’ятки архітектури та утримання будівлі в належному санітарному, протипожежному і технічному стані. Проте неодноразово встановлювались факти істотного порушення орендарем умов договору, зокрема, погіршення стану об’єкту оренди, чим створено загрозу руйнації пам’ятки архітектури “Гостинний двір”, – зазначив Юрій Луценко.

Після тривалих судових процесів 28 лютого Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нове, яким розірвав договір оренди та зобов’язав приватну структуру повернути державі будівлю «Гостинного двору».

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018