Місто і регіон

Солодший сік з берези, віття якої донизу… | Ніжин

— Тиждень тому почав бігти березовий сік, — говорить Олег Лисенко, в. о. старости Суданської громади Корюківського району. — А от із клена біжить днів 10. Кленовий сік солодший за березовий. Але кленів мало. У нас у парку їх сім, то до них наввипередки біжать. Сік березовий солодший з дерева, яке росте на узвишші, на осонні. Якщо береза на болоті, у затінку, сік буде на смак майже як вода. Люди примітили, що солодший сік з берези, віття якої донизу. Це береза жіночого роду. Є ще так званий берез, дерево чоловічого роду. У нього віття спрямоване угору. (Біолог Юрій Карпенко говорить, що це різні види берез. — Авт.) У Буді біля їдальні чотири берези: дві — віттям униз, дві — угору. Їхній сік відрізняється. Та який би він не був по цукристості, увесь корисний. Промиває нирки.
— Днів 10, як біжить березовий сік, — відмічає директор Добрянського лісгоспу Іван Горохівський. — Два дні було холодно, зупинився. А тоді знову заструменів. На ніч, коли температура опускається до нуля, примерзає. Сонце пригріє — тече. Підбиваємо берези за 3-5 років до рубки головного користування. Це рубка, коли березам 60 років. Якщо берези підбивати раніше, вони виснажуються. Дома, звичайно, роблять отвори, коли хто хоче. Найбільшу силу береза має у 30 років, раніше її чіпати не слід.

Сік заготовляємо для своїх потреб, — продовжує лісівник. — Промислову заготівлю не ведемо — нема куди здавати.

— Промислово заготовляють сік Борзнянський і Прилуцький держлісгоспи, — говорить головний лісничий Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Пономаренко.

З’являться мурахи — за тиждень сік зникне

— Якщо прохолодна погода протримається тиждень чи два, стільки бігтиме сік, — говорить Олег Лисенко. — Якщо різко потеплішає, полетять мошки, з’являться мурахи, сік почне вкисати і за тиждень зникне.

За півтора літра — 5 гривень

На Чернігівському ринку «Нива» півтора літра березового соку коштує 5 гривень, два літри — 7 гривень.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №12 (1611), 23 березня 2017 року

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!