Місто і регіон

Сьогодні Всесвітній день донора: переваги та цікаві факти | Ніжин

14 червня відзначається Всесвітній день донора. З кожним роком українці все активніше починають здавати кров. Особливо популярним донорство стало з початком війни в Донбасі. Тоді з’явилося усвідомлення, навіщо здавати кров. Українці зрозуміли, що це дійсно може врятувати життя. Ця процедура – не тільки благородний жест, вона приносить користь організму самого донора.

Імунна система

Якщо здавати кров регулярно, то це може стати профілактикою захворювань імунної системи. Йдеться про такі “накопичувальні” захворювання, викликані проблемами з обміном речовин – це подагра, атеросклероз, а також порушення роботи підшлункової залози, шлунка, печінки та ін.

Серцево-судинна система

Під час спільних досліджень американськім і фінськім вченим вдалося довести, що систематичне донорство може знизити ризик захворювання на різні серцево-судинні хвороби. Справа в тому, що надлишок крові дає навантаження на судини і серце. І саме завдяки донорству можна вивести цей зайвий баласт. Після здачі крові організм отримує сигнал про оновлення і починає поновлювати втрати і стимулювати кровотворення.

Крововтрата

Люди, які регулярно здають кров, легше переносять втрату крові. Організм донора звик активно оновлювати запаси крові, тому він може швидше відновитися після проблемної ситуації.

Омолодження

Під час регулярної втрати крові відбувається і регулярне її оновлення. Таким чином омолоджується весь організм. Деякі дослідження показують, що регулярне донорство збільшує тривалість життя на 5-7 років. До речі, за статистикою жінки живуть довше за чоловіків приблизно на 5 років. Деякі з медиків бачить зв’язок між збільшенням тривалості життя у жінки і щомісячними втратами крові. Жінки і самі помічають, що після критичних днів тіло оновлюється, зокрема поліпшується стан шкіри і волосся.

Психологічна складова

Ще одним важливим елементом донорства можна вважати потужну емоційну розрядку, яку отримує людина після здачі крові. Коли донор усвідомлює, що зробив добру справу, можливо, навіть врятував життя,  це приносить колосальне емоційне піднесення.

Бонуси

Коли донора готують до здачі крові, його безкоштовно обстежують на такі небезпечні хвороби як ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс та ін. Таким чином донор може виявити захворювання на ранній стадії і почати його негайне лікування. Захищає права донора і законодавство. В Україні людині, що здав кров, дають два додаткових вихідних на роботі чи навчанні для повноцінного відновлення. При цьому заробітна плата зберігається.

Ризики

Сьогодні навіть в нашій державі шанси нашкодити організму донора при здачі крові практично дорівнюють нулю. Процедуру проводять з використанням сучасного обладнання. А одноразові прилади для збору крові зроблені таким чином, що використовувати їх повторно просто неможливо.

 

Правила поведінки донора

Ну і наостанок, якщо ви все-таки зважилися здавати кров, то слід пам’ятати кілька правил поведінки, щоб ця процедура пройшла для вас безболісно і без стресу для організму

Джерело: 24tv.ua

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
14.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook