Місто і регіон

Сьогодні відзначається Всесвітній день рибальства | Ніжин

У 1984 році на Міжнародній конференції з регулювання і розвитку рибальства, що проходила в Римі, було прийнято рішення відзначати день рибальства 27 червня.
З огляду на чималий внесок рибалок та рибальства у вирішенні глобальної проблеми нестачі продовольства, за рішенням Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО ООН) з 1985 року відзначається Всесвітній день рибальства. Рішення було прийнято на Міжнародній конференції з регулювання і розвитку рибальства, що відбулася в липні 1984 року в Римі.
За оцінками фахівців, від 10 до 12 відсотків населення світу залежить від рибного промислу та аквакультури як джерела коштів для існування. Найбільше людей в риболовецькій галузі задіяно в Азії – 84%, в Африці – 10%, в країнах Латинської Америки і Карибського басейну – 4%; в рибному господарстві інших регіонів світу зайнято лише 2% населення. Всього в світі налічується майже 5 млн. Риболовецьких суден.
Щорічно рибною галуззю світу виробляється більше 150 млн тонн риби, загальною вартістю майже на 130 мільярдів доларів. Зростає обсяг морського промислового рибальства і рибальства у внутрішніх водоймах.

Українські рибалки відзначають це свято разом з колегами з усього світу, хоча, існує і український День рибалки, який відзначають у другу неділю липня. На сьогодні майже 30 тис. Українців зайняті професійним промислом риби, переробкою уловів, торгівлею риботовари; приблизно 3 мільйони українців – це рибалки-любителі, для багатьох з яких рибна ловля є основним внеском до бюджету сім’ї.
Але галузь в цілому переживає зараз не найкращі часи – після захоплення Росією Криму Україна втратила дві треті морського промислового рибальства. Якщо ще недавно наша країна була другою після Туреччини з вилову риби в Чорному і Азовському морях, то зараз вона не входить навіть до п’ятірки країн, які ведуть там промисел.

До того ж втрачено і майже весь океанічний рибальський флот. З огляду на асортимент і ціни, риба стає для українців делікатесом, її споживання неухильно зменшується. 80% риби на українському ринку – імпортного походження.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
27.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook