Новини Чернігова

Сьогодні – День будівельника: історія, традиції та прикмети свята

Сьогодні - День будівельника: історія, традиції та прикмети свята

Щороку в другу неділю серпня прийнято відзначати професійне свято будівельників – День будівельника, який випадає в 2018 році на 12 серпня.

У другу неділю серпня працівники будівництва відзначають своє професійне свято – День будівельника. Будівельників вважають представниками однієї з найбільш мирних, творчих професій у світі. Вони не тільки зводять нові будівельні об'єкти, але ще і реконструюють, відновлюють старі.

Історія Дня будівельника

Історія цього свята починається ще з часів Радянського Союзу. Вперше професійне свято працівників будівельних галузей відзначалося в СРСР 12 серпня 1956 року.

А встановлений він був Указом президії Верховної ради СРСР «Про встановлення щорічного свята "Дня будівельника"» (на другу неділю серпня) від 6 вересня 1955 року.

Професійне свято День будівельника 2018 будуть відзначати всі ті, хто так чи інакше причетний до будівництва – будівельники, муляри й теслі, архітектори та проектувальники, загалом, всі працівники будівельної галузі та її ветерани.

День будівельника встановлений в незалежній Україні Указом президента в 1993 році.

Традиції в День будівельника

Як і у будь-якого свята, у Дня будівельника є свої традиції. Мабуть, найприємніша – це здача нових об'єктів. Варто зазначити, що багато традиції, закладені ще на початку святкування Дня будівельника, дійшли і до наших днів: і нагороди до свята, і урочисті засідання за участю представників влади, і просто застілля. Так, наприклад, в Україні існує нагорода «Кращому будівельнику», «За заслуги», іменна нагорода від Міністра та багато інших. Традиція святкувати широко День будівельника в Україні все ж відроджується.

Традиційно до цього дня здаються нові об'єкти. В цей день проходять різні урочисті зустрічі будівельників, вітальні концерти для працівників даної галузі, з врученням державних нагород кращим з них і вшануванням будівельників-ветеранів.

Крім того в День будівельника є і досить незвичайні традиції. Наприклад, був розповсюджений звичай посвяти новачків у професію. Досвідчені будівельники пропонували "молодому" відкусити шматочок хліба з сіллю — це означало "пуд солі", який треба з'їсти, щоб опанувати свою спеціальність.

Наступне випробування – потримати руки над чашею з вогнем, так можна відчути, як "горить" майбутня робота. Ну і в фіналі ритуалу новонавернений виголошував клятву будівельника. При цьому на його голову одягали каску, по якій іноді били цеглою – на щастя, лише символічно.

Прикмети в День будівельника

Одна з найдавніших будівельних прикмет – оберіг під першим вінцем будинку.

Вважалося, що залишений під першим вінцем предмет захистить будівлю від катаклізмів, а його жителям подарує добробут. В якості оберега часто виступала срібна монета, іноді зерна.

З зовсім екзотичних варіантів під зруб клали крило качки або голову щура. Зараз щурів у фундамент, звичайно, не ховають, але традиція відзначати старт будівництва залишилася.

Так, починаючи нову серію будинків, об першу плиту розбивають пляшку шампанського – прям, як при спуску на воду кораблів.

За матеріалами УНІАН.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
12.08.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: